Jak podłączyć SONY brawia + kino DENON help!!!

macfriend

New member
Witam, Jestem nowym użytkownikiem więc proszę o wyrozumiałość. Przeszukałem forum, ale niestety nie znalazłem - mój problem jest troszkę inny. Przeczytałem wcześniej jak najlepiej podłączyć tv z kinem. Podłączyłem w następujący sposób: 1. DVD - amplituner (DENON 1508) na hdmi 2. Amplituner - TV (SONY BRAWIA KDL 40W4500) - hdmi. Po wybraniu w tv portu hdmi pojawił się obraz, ale bez dźwięku. Zmieniłem więc port w amplitunerze - nadal bez dźwieku. Przeczytałem więc w instrukcji, że moj amplituner nie przesyła dźwięku na hdmi - podłączyłem dźwięk na dodatkowym kablu cyfrowym. Pojawił się dźwięk - zniknął natomiast obraz. Po wybraniu portu obraz jest czarny. Nie mam pojęcia dlaczego? Próbowałem wszystkich opcji w ustawieniach amplitunera - nadal nic. Zastanawiam się co może być powodem: 1. Czy mam jakieś niewłaściwe ustawienia - choć porty mam ustawione prawidłowo 2. Zmieniałem kabel (kiedy miałem obraz bez dźwięku) przy włączonym ampli - czy istnieje możliwość, że coś się uszkodziło (przy włączaniu kabla do gniazda widziałem mikro iskierki, ale czy to mogło uszkodzić ampli? USB też podłącza się do włączonego sprzętu i nic się nie dzieje). Sprawdziłem kable - bezpośrednio podłączyłem dvd do tv i mam obraz. A więc przyczyną jest ampli. Proszę pomóżcie jakoś to podłączyć. Czy można jakoś sprawdzić ampli? Jak to poustawiać? Pozdrawiam
 
Do góry