Znalazłem problem na brak dzwięku digital w hdmi w kin.dom.

wojtasss2902

New member
Więc tak panowie,do kilka dni temu miałem problem z uzyskaniem digital i dts w kin.dom.podłączając przew.tylko hdmi.Wpadłem na pomysł i poszedłem z tym problemem do mech.który naprawia telewizory i zna się nie tylko na telewizorach,ale i szczególnie napieciach o których nikt na forum nie wie i się nie zna,a takie info co czytałem to tylko-cyt.zrób tak-podłącz tak,pomiń to itd.Nie będe zdradzał o co chodzi z tym dzwiękiem-ZA DUŻO PISANIA.Powiem tak-przewód HDMI-mała przeróbka-trzeba wyłączyc lub zalac nóżki pin-1 i pin-2 ,które są odpowiedzialne za dzwięk stereo-wogóle za dzwięk,chodzi o przewód HDMI podłącz.TV z DVD wtym momencie zagra sprzęt i w digitalu i dts-ie.I wszystko ja tak zrobiłem i mam bajke w domu.Powodzenia.
 

darkmajin

Member
Bez reklam
po pierwsze nie pyskuj ;) bo nie wiesz kto tu na forum siedzi i na czym sie kto zna...
po drugie "zalac nóżki pin-1 i pin-2 ,które są odpowiedzialne za dzwięk stereo-wogóle za dzwięk"

niemiał bys wogole dzwieku jak by były odpowiedzialne "wogole za dzwiek"

po trzecie niema to nic wspolnego z napieciem, jezeli juz mowimy o jakimkolwiek przepływie pradu to odpowiedzialny jest za to pin 18 co kazdy nawet ty moze przeczytac powiedzmy na wikipedii.

szczerze mowiac nie znam sie i niewiem co dało "zalanie" tych 2ch piwow zwłaszcza ze z tego co wiem TMDS Data2+ i TMDS Data2 Shield (pin1 i 2)
sa do przesyłania video .. no ale skoro tobie działa super nastepnym razem kup porzadny kabel HDMI i podłacz dobrze. bo puki co nikt kto by miał problemy z dzwiekiem nie rozwiazywał ich grzebiac w kablu.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Wojtasss no z tym "mechanikiem co się zna" to popłynąłeś!!!!

Dobrze napisał darkmajin, że nie Wiesz kto na Forum na czym się zna. Jeżeli Twój sprzęt działa dzięki tym innowacyjnym rozwiązaniom to gratulacje. Ale "grzebanie" w przewodach nie jest dobrym rozwiązaniem z bardzo wielu powodów....
 
Ostatnia edycja:

wojtasss2902

New member
problem z dzwiękiem

Sorki sorki że kogoś uraziłem,ale dlaczego nikt mi nie mógł odp.na mój problem,te Piny może pomyliłem kolejnośc-może 18.Chodziło o to że jak HDMI był podłączony do tv to miałem stereo na Ampli.a kiedy odłączyłem od TV to robił się dzwięk gig. i dts na Ampli.NO I CO WY NATO?JESZCZE RAZ SORKI ZA URAZE.
 

darkmajin

Member
Bez reklam
piszesz ze tego sie nieda zrozumiec , akurat ja niewidzialem twojego tematu wiec niewiem w czym był problem ale z tego co tu piszesz miałes podłaczone do tv i chciałes DD (bo rozumiem ze gig. to DD ) lub DTS ? a jak niemiałes podłaczone go miałes DD zakreciles cos:rolleyes:

nawet jezeli pomyliles piny ..to naprawde niewiem jak blokowanie/łaczenie bo sam niewiem co juz robiles mogło by pomoc w przekasie DD/DTS
 

wojtasss2902

New member
problem z dzwiękiem

Jak możesz to przeczytaj moje posty od początku.Chodzi o to że w trakcie kiedy odpalałem film musiałem wcześniej przestawic w TV ścieżke przekazu obrazu na HDMI 2,i w tym momencie po odpaleniu nie miałem obrazu-ale miałem dd i dts na Ampli.Przełączając obraz na TV na hdmi 1 jeszcze miałem dzwięk,ale kiedy na DVD zrobiłem np.STOP i ponownie PLAY to już na Ampli.miałem stereo.Gośc o tv powiedział mi że ma związek z przew.hdmi i dzwiękiem które jakby zakłócało prace Amplit.Wszystkie ustawienia są w Ampli.dobrze poustawiane-tak myśle.A jeszcze DVD jest połączony Coax.z Ampli.jakby co.A PRZEWODY? chyba że o jakiś nie wiem lepszych-może mam złe-doradz to pojade i kupie,bo takie przeróbki moim zdaniem nie są na miejscu przy takim sprzęcie.TO POWINNO BYC PODŁĄCZONE I GRAC-TAK MYŚLE.
 

slimak

New member
Bez reklam
wojtasss2902 napisał:
..............,bo takie przeróbki moim zdaniem nie są na miejscu przy takim sprzęcie.TO POWINNO BYC PODŁĄCZONE I GRAC-TAK MYŚLE.

I gra.

Panasonic nie przyjmuje na HDMI któregoś z tych formatów dźwięku DD lub DTS (nie pamiętam którego), co powoduje automatyczne przełączenie dźwięku w DVD na stereo.

Cztery różne sposoby rozwiązania problemu:

1) W DVD ustawić [Coax-> DD i DTS] oraz [HDMI-> mpg/stereo].
2) W DVD ustawić [HDMI-> tylko DD lub tylko DTS] (nie pamiętam który).
3) W Panasonicu w opcjach dźwięku wyłączyć dźwięk na wejściu HDMI1 (przez przełączenie źródła dźwięku z cyfrowego na analogowe).
4) W kablu HDMI rozłączyć fizycznie przewody odpowiedzialne za dźwięk??? (metoda Twojego technika).

Ostatniej metody nie polecam, choć z drugiej strony jest to najlepsza metoda dla osób, które nie potrafią obsługiwać menu TV/DVD. ;-)
 
Ostatnia edycja:

wojtasss2902

New member
problem z dzwiękiem

Więc tak panowie,po podłączeniu dvd z tv przew.komponen.uzyskałem dzwięk na Amplit.didital i dts,tylko że obraz zjechał do 540i.I teraz mam pytanie mianowicie jeżeli na DVD mam ustawione na 1080i,a po włączeniu filmu spada na 540i co pokazuje mi na ekranie tv.Czy przy komponencie tak jest że więcej się nie da wydusic czy film jest tak nagrany i automatycznie dobiera sobie rozdzielczośc-tylko 540i.Czy są takie filmy na dvd już nagrane w 1080i,pomijając blue-reye.
 

pejotpe

New member
Bez reklam
DVD PAL zawsze jest zapisane z rozdzielczością pionową do 540 linii. Taki format (inaczej nie trzeba by byo wprowadzać BD razem z nowymi formatami obrazu i dźwięku).
 

wojtasss2902

New member
problem z dzwiękiem

Jeszcze mi nie dają spokoju te HDMI.doczytałem że ta moja YAMAHA RX-V661 chodzi na HDMI-1,2a a był połączony 1,1 musze jeszcze doczytac na jakiej wersji chodzi tv-PANASONIC TH-50PV8P-może tu jest jeszcze niezgodnośc przewodów.
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Kabel to kabel. Formaty są wstecznie zgodne, więc możliwości są przycięte do najsłabszego urządzenia w torze sygnału.
 
Do góry