Podłączenie telewizora HD Ready do komputera

RaukGorth

New member
Witam.
Moj telewizor ma 32 cale i natywna matryce 1366x768. Podłaczylem go starym kablem 1.5m DVI (no-name) i przejsciowka DVI-HDMI (firmy Active-Jet) do komputera. Moj Zotak GF8800 GT ma dwa wyjscia DVI, telewizor trzy wejscia HDMI. Kabel wsadzilem do wtyku oznaczonego HMDI 1/DVI.

Niestety nie moge wybrac natywnej rozdzielczosci telewizora pod Windows XP SP2 ani Windows Vista. Jedyna sensowna rozdzielczosc jaka moge wybrac to 1360x768 pod Vista. Pod XP zadna nie dziala poprawnie.

Opis problemu, Vista:
Telewizor wyswietla rozdzielczosci do 1360x768 na matrycy 1366x768. Obraz jest skalowany przez telewizor o te szesc pikseli w poziomie. Nie moge ustawic 1366x768 w ustawieniach rozdzielczosci ekranu w Viscie.
Wyzsze rozdzielczosci sa oczywiscie skalowane w dol do 1366x768 przez telewizor.
Oto sposob w jaki do tego doszedlem. Narysowalem w paincie siatke bialo-czarnych pikseli. O taka:
img134.imageshack.us/img134/6672/beztytuuqj6.png
Oto sposob w jaki ten obrazek jest wyswietlany przez moj telewizor:
img134.imageshack.us/img134/5069/paintha0.png
(jezeli mod moze ubrac te linki w tagi IMG to bardzo prosze ^^)
Widoczny kawalek schematu ditheringu jest powtarzany szesc razy i stad wniosek ze mam obraz 1360x768 na matrycy 1366x768.

Opis problemu, XP:
Problemy opisane wyzej pozostaja, jednak dochodza nowe.
Obraz do rozdzielczosci 1280x720 jest wyswietlany w rozdzielczosci 1366x768 i rozciagniety do brzegow ekranu. Obraz traci proporcje.
Natomiast kazdy inny jest wyswietlony w rozdzielczosci 1920x1080, po czym sa dodawane czarne paski po bokach (z lewa, prawa, gory, dolu, proporcje zachowane). Czyli obraz o rozdzielczosci 1024x768 jest przeskalowany do 1920x1080, bo liczba linni poziomych przekracza 720. Pozniej sa dodawane czarne pasy po bokach, z gory i dolu. Na samym koncu obraz jest przeskalowany do 1366x768 i wyswietlony na ekranie...

tl;dr
Jak ustawic 1366x768 na Viscie?

UDALO SIE!
Po 6 godzinach meczenie sie, dociekania, wertowanie forow internetowych, wysylania mailii do LG, Nvidi i sprzedawcy o pomoc techniczna sam doszedlem jak to naprawic.

W wersji 2.1.270.00 Panelu Sterowania NVIDIA pojawila sie nowa opcja. Nazywa sie Zarządzanie dostosowanymi rozdzielczosciami.
Trzeba tam utworzyc nowy profil, ktory wyglada mniej wiecej tak jak to co zalaczylem do posta.

Rzeczy ktore tam zmienilem:
•Liczba pikseli pulpitu poziomio na 1366
•Standard taktowania na Ręczny
•Liczba widocznych pikseli w linii poziomej na 1366
•Żądana częstotliwość odświeżania na 59.600 (wartosc wzieta z instrukcji do telewizora).

btw, plik musialem wyslac w pogorszonej jakosc i wiekszym pliku, bo forum dopusza pliki .png tylko do 19.5 kb (a jpg do ponad 900kb).
 

Attachments

  • Paint.jpg
    Paint.jpg
    12,5 KB · Wyś: 4803
  • siatka.png
    siatka.png
    1,4 KB · Wyś: 1425
  • NVIDIA.jpg
    NVIDIA.jpg
    70,5 KB · Wyś: 4933
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kantona

New member
Jak tylko wrócę do domu to sobie to sprawdzę - mam ten sam problem - tylko, że podłączone mam wszystko kablem VGA (HDMI zajęte przez telewizję cyfrową i xboxa 360). Męczę się z tym od wakacji.
 

kantona

New member
Nie da się edytować postów więc napiszę tutaj:

Gościu jesteś bogiem - zrobiłem jak pisałeś i obraz jest żyleta - ostrość wróciła :D
 

krzynek1

New member
Witam, mam podobny problem do poprzednikow, wiaze sie on z tym ze takze nie moge ustawic rozdzielczosci natywnej matrycy w sterownikach karty graficznej tzn 1366x768 bo kazda rozdzielczosc powyzej 1280x720p ustawia telewizor w tryb 1080i co nie jest wyjsciem optymalnym, literki sa rozmazane, brak jest ostrosci obrazu itd

probowalem przy pomocy powerstrip wymuszac rozdzielczosc 1366... ale bez efektu, czyli wciaz tv wchodzi na 1080i :(

moj tv to panasonic xl80 a karta grafiki radeon 9600, tv podlaczony jest kablem dvi-hdmi

czy jest na to jakis sposob ?
 

amels1

New member
zwracam się z prośbą do ''fachowców'' otórz mój problem polega na tym że od 2 dni próbuje podłączyć komp z grafiką GF8600GT i TV LCD 32LG500 przez kabel DVI-HDMI z kompa do tv i nic tylko brak sygnału zainstalowałem najnowsze stery od invidi i też nic w ogóle nie wykrywa TV próbowałem także różne ustawienia karty zmieniałem jej ustawienia rozdzielczości odświeżanie i dalej brak sygnału,zainstalowałem program "moninfo"i w nim widzi model i markę nawet po upgrade biosu jest brak sygnału na wejściu tv hdmi1(dvi).pod kablem D-SUB działa jak należy a na kablu DVI-HDMI nic:(.Proszę o jaką kolwiek pomoc:confused:
 
Ostatnia edycja:

RaukGorth

New member
pytanie trywialne, ale i tak je zadam:
A jak podlaczasz tylko i wylacznie TV to tez nie ma sygnalu?
Poza tym:
• Sprawdz czy masz zaznaczone "powieksz pulpit do rozmiarow tego moniotra" w wlasciwosciach ekranu. Zakladam ze uzywasz windowsa.
 

amels1

New member
tak i używam XP z SP3 miałem podłaczony sam TV i też żadnej reakcji nawet podczas startu wina w VGA brak sygnału na TV .a z pulpitami i rozdziałkami juz kombinowałem wogule chyba wszystko w sterach i ustawieniach Nvidi (klon, dual ) i ciągle brak sygnału . mam wrazenie że karta jest do bani(GF8600GT).Nawet nie poszedł po formacie na nowych sterach zupełnie brak sygnału.
 
Ostatnia edycja:

RaukGorth

New member
Jesli masz podlaczony tylko telewizor przy starcie systemu i nie masz sygnalu to znaczy ze albo karta nie obsluguje TV albo TV jest nie przystosowany do odbierania sygnalu z komputera (w innej rozdzielczosci niz 720 czy 1080)
 

RaukGorth

New member
diablo1 napisal do prywatna wiadomosc:
diablo1 napisał:
nie wiem co jest nie tak,mam polaczony tv SHARP RD8
z kompem wg twoich wskazowek (g-force 7600gt)
dualview.problem jest taki ze jak odpale film i przeciagne go na tv to jak daje fullscren to znika z tv a pojawia sie na kompie,to samo ze zdjeciami przeciagam ale male albo ikonki a jak je wlaczam to pojawiaja sie duze ale na kompie a na tv jest tylko ikonka.jak mialem tv jako klon ,to bylo ok tylko ze rozdzielczosc jest wtedy tylko 1024/768:)

Malo ona jest prywatna wiec odpowiadam tutaj:
Programy i gry odpalane na pelnym ekranie odpalaja sie na glownym monitorze. Wiec zeby odpalic film na TV musisz ustawic go jako monitor nr. 1 (czyli glowny monitor). Oczywiscie mowie o windowsach.
 

diablo1

New member
dzieki,ale

dzieki za szybka odpowiedz,z filmami sobie poradzilem,ustawilem w allplayerze opcje -full screan na monitorze 2 i jest pysznie,teraz tylko te zdjecia,jak je ogladac na tv zeby sie powiekszaly na tv a nie na kompie(program irfanview)
 

Przemek80

New member
Siemanko forumowiczom, mam taki maly problem z polaczeniem lapka z tv. Lapek ma wbudowana karte ati radeon x700 z wyjsciem DVI wiec kupilem kabel dvi-hdmi, podlanczam i..jest! ale tylko przez chwile pozniej obraz czarny i komunikat NIE OBSLUGIWANY FORMAT WIZJI(co jakis czas obraz sie pojawial i znikal). Hmm kurde dziwne to jest skoro udalo sie uzyskac obraz, i teraz tak slyszalem ze niektore radzie maja odswiezanie rzeczywiste nizsze niz podaje winda(bylo gdzies na forum ktoryms:grin:) wiec zainstalowalem powerstrip ktory pokazal ze moje odswiezanie to 59hz, nawet jak zmienilemna 60hz nic to nie dalo wiec nie wiem o co biega?? jesli to nie problem z odswiezaniem to musi to byc kabel lub port dvi w lapku lub hdmi w tv? Moze ktos mial juz taki problem? Bede wdzieczny za pomoc.
Pozdrawiam.
 

xoen

New member
Poczytaj początek wątku- chodzi o ustawienie rozdzielczości dla tv 32" dla kart nvidii jest powiedziane, a dla ati nie ma- szukałem, grzebałem i są tylko standardowe rozdziałki, stąd moje pytanie czy ktoś wie jak to zrobić?
 

robert514

New member
xoen napisał:
Poczytaj początek wątku- chodzi o ustawienie rozdzielczości dla tv 32" dla kart nvidii jest powiedziane, a dla ati nie ma- szukałem, grzebałem i są tylko standardowe rozdziałki, stąd moje pytanie czy ktoś wie jak to zrobić?
A w tym panelu CCC nie da rady
 
Ostatnia edycja:

g681

New member
W ati jest troszke inaczej, niby jest zrobiony na tym forum instruktarz jak to zrobic ale mi nie dzial...znaczy podłaczylem pc do tv za pomoca hdmi i na tv nie wyswietlany jest obraz jak trzeba przy natywnej rozdzielczości...znaczy jak okno jest male to widać np. film ale przy full okno sie tylko rozciaga i nie widac nic.też bawie sie z tym juz pare dni..:-( podejrzewam że trzeba sie pobawic jak kolega z gforce w tym temacie bo problem pewnie tkwi w rozdzielczości.Chyba ze ktos ma jakis pomysł :)
 

Rafol

New member
Siemano, swojego nowego samsunga, próbuję podłączyć do kompa, ale natrafiłem na problem...
Jak kolega w pierwszym poście nadmienił, że powinny coś takiego wyskoczyć
fotosik.pl/pokaz_obrazek/8192b35258dd33b7.html
ale tak to chyba było w starszej wersji sterowników; tak miałem na starym kompie...
No i teraz jak zrobić to na jednej z nowszej wersji sterowników; bo mam straszny problem. W okół TV mam ramki i nie wiem jak to zmienić... ;(
Podłączenie HDMI>>HDMI
 

konio75

New member
witaj amels1 napisze jak ja sobie poradziłem z 32LG5000 by obraz był na tv problem jest z parametrem edid w tv jest on 2.0 a karta ma standard 1,3
podaje link do strony w którym jest opisana co trzeba zrobić

Kod:
 ww.avforums.com/forums/lcd-led-lcd-tvs/892667-dvi-hdmi-new-32lg5000-no-signal-2.html

może to się komuś przyda u mnie zadziałało :)
 
Do góry