Podłączenie telewizora HD Ready do komputera

świtek1

New member
Trochę odświeżę temat. próbuje już 3 dni i nic nie pomaga. Może coś pomożecie
Chce podłączyć GTX 550 Ti z tv Funai 32cale (nie znam modelu, kartka z tyłu rozmokła)
planuje zakupić nowy TV (juz pytałem o polecane na forum, ale jako że dostałem ten TV od rodziców to chciałem sprawdzić czy wszystko pójdzie jak planuje)
i tak:
tv jest podłączony z grafiką przez adapter mini hdmi - hdmi i kabel HDMI high speed with ethernet.
komputer wykrywa telewizor, ale obrazu na tv brak. (wyjście na pewno dobre)
kabel sprawdziłem i kablówka po nim działa, obecnie kabel jest nawet włożony w to miejsce co wcześniej kablówka aby wykluczyć problem z portem HDMI w TV. Oto screeny ustawień w 2 wersjach

07f549967e0a38fdmed.png

4f231d8c4b75b22fmed.png

f924bb958445196cmed.png

04d9116dfc32587cmed.png

ccdef2f0ce410f8dmed.png

c6e2ea235aa3bfb0med.png


próbowałem na wszytskich rozdzielczościach podanych w specyfikacji, ale problem nie jest z nieostrym brazem tylko brakiem obrazu w ogóle. odłączałem monitor i zostawiłem sam TV i też nic, nawet skubany nie mignie. Opcji w SETUP TV nie ma żadnych (tylko kolory i tryby obrazu jasny, ciemny itp)

Co jeszcze mogę zrobić?? czy to wina TV?

acha jeszcze oczywiście klonowałem, duplikowałem, roszerzałem ekrany i nic. obrazu brak
TV jest taki jak na zdjecie może ktoś rozpozna model.. (nie moje zdjęcie)

japonski-telewizor-lcd-funai-32-hd-ready-wyszkow-sprzedam-269893932.jpg
 

Rimmi

New member
Od wczoraj próbuję podłączyć swój komputer stacjonarny do Samsunga UE40H6400 niestety z marnym skutkiem. Moja jednostka centralna nie ma wyjścia HDMI, tylko DVI więc kupiłem odpowiednią przejściówkę i podłączyłem kablem HDMI. Działa ale tylko obraz. Wyczytałem, że przy takim połączeniu to norma i podłączone jest dodatkowe okablowanie aby uzyskać dźwięk. mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/kabel-hama-techline-jack-3-5-mm-2xcinch-1-5-m - kupiłem dokładnie taki kabel jak w linku podłączyłem TV z komputerem i w dalszym ciągu nic się nie dzieje. Gdy wchodzę w Panel sterowania\Dźwięk to połączenie z TV Digital Display Audio jest według to co jest tam napisane nie podłączone. Nie da się tego również włączyć prawym przyciskiem myszy. Póki co jedynym wyjściem aby cokolwiek słyszeć jest podpięcie słuchawek do komputera. Co zrobić aby dźwięk był dostępny? Proszę o wytłumaczenie jak przysłowiowej krowie na granicy ;)
 

kosimazaki12

New member
Od wczoraj próbuję podłączyć swój komputer stacjonarny do Samsunga UE40H6400 niestety z marnym skutkiem. Moja jednostka centralna nie ma wyjścia HDMI, tylko DVI więc kupiłem odpowiednią przejściówkę i podłączyłem kablem HDMI. Działa ale tylko obraz. Wyczytałem, że przy takim połączeniu to norma i podłączone jest dodatkowe okablowanie aby uzyskać dźwięk. mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/kabel-hama-techline-jack-3-5-mm-2xcinch-1-5-m - kupiłem dokładnie taki kabel jak w linku podłączyłem TV z komputerem i w dalszym ciągu nic się nie dzieje. Gdy wchodzę w Panel sterowania\Dźwięk to połączenie z TV Digital Display Audio jest według to co jest tam napisane nie podłączone. Nie da się tego również włączyć prawym przyciskiem myszy. Póki co jedynym wyjściem aby cokolwiek słyszeć jest podpięcie słuchawek do komputera. Co zrobić aby dźwięk był dostępny? Proszę o wytłumaczenie jak przysłowiowej krowie na granicy ;)
Jakie masz to DVI bo są różne rodzaje.
DVI-I i DVI-D. Dźwięk prześlesz tylko tym drugim chyba.
 
Do góry