Toshiba 47Z3030 + PC cyfrowo

grzmot

New member
Do Toshiby 47Z3030 chcę podłączyć PC przez HDMI - karta ATI Radeon X550 z wyjściem DVI. Przewodem DVI-HDMI (2 m) udaje się uzyskać obraz piksel w piksel 1080p. Niestety telewizor ma trudności z zainicjowaniem połączenia, tzn. po każdym wyłączeniu/włączeniu lub zmianie źródła sygnału muszę restartować kartę przez zmianę rozdzielczości. W praktyce oznacza to dwie zmiany rozdzielczości - na inną działającą a potem na docelową - dopiero wtedy uzyskuję obraz. Robienie tego za każdym włączeniem komputera to autentyczny dramat... Z PS3 po HDMI oczywiście nie ma takich problemów.

Poradźcie, co robić? Czy problem rozwiąże zakup GeForce'a? A może chodzi o HDCP? Albo o wyjście HDMI z karty zamiast DVI? A może potrzebny jest lepszy kabel?
 

ivf

New member
spotkałem się kiedyś z podobnym problemem z radeonem 9550 i to nawet na wyjściu d-sub. stwierdziłem wtedy (to wcale nie musi być prawda), że ta karta graficzna jest za słaba (ewentualnie posiada za mało pamięci, nie wiem, jak zwał tak zwał..) do obsługi na stałe takich rozdzielczości, tymbardziej jeśli już była kilka lat używana i w jakimś tam stopniu się po prostu "zużyła". niby specyfikacja karty pozwala na takie rozdzielczości, ale w praktyce po kilku latach jest z nimi problem.. takie jest moje zdanie ;)

moja rada - zmień na nowszego radeona (dzisiejsze nvidie kuleją strasznie pod względem obsługi tv i będę to powtarzał wszystkim póki nvidia nie przywróci w sterach obsługi "video mirroring")
 

grzmot

New member
Po przekopaniu zagranicznych forów udało się nieco poprawić sytuację. Trzeba wyłączyć usługę Ati HotKey Poller (tak nazywa się to pod XP). Teraz telewizor bez problemu wyświetla obraz cały czas podczas startu systemu aż do pokazania się pulpitu 1080p. Niestety gubi sygnał znów po zmianie źródła lub wyłączeniu telewizora.
 
Do góry