laptop + samsung lcd = wszystko okej do 1600/1200. full hd nie działa (d-sub) HELP!

bojabango

New member
Witajcie.

Mam laptopa sony, pcg-grt715m, chce do niego podłączyć telewizor full HD samsung le32A756.

laptop leciwy, ma tylko wyjście D-sub.

mam kabelek jakiś tam dsub - dsub, łącze nim TV z laptopem i wszystko ładnie śmiga w różnych rozdzielczościach, aż do 1600/1200 za wyjątkiem... 1920/1080 ! kiedy na laptopie ustawiam tą rozdzielczość TV wyświetla napis 'mode not supported'

co może być przyczyną !?

HELP!
 

darkmajin

Member
Bez reklam
przyczyna jest to ze twoj LCD nie obsługuje takiej rozdzielczosci na kablu d-sub pisze w manualu jaka jest maksymalna dostepna rozdzielczosc .. pozdrawiam
 

klolik

New member
Przyczyną może też być karta w lapku - ja nie mogłem ustawić 1360x768 u siebie a tylko 1280x768. Próbowałem wymuszania rozdzielczości programem powerstrip i też nic, aktualizacja sterowników nic nie dała. Po prostu karta w starym lapku nie umożliwiała ustawienia takich "dziwnych" rozdzielczości. A np 1600x1200 bez problemu.
Na drugim, nowszym lapku ustawiłem to bez problemu.
Spróbuj powerstripem wymusić taką rozdzielczość. Jak się nie da to 2 rzeczy mogą być - to co u mnie albo to o czym pisze darkmajin
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Instrukcja Twoim przyjacielem jest. Strona 46. Z opisu na tej stronie wynikałoby, że oprócz rozdzielczości powinieneś też ustawić częstotliwość odświeżania ekranu na 60Hz.
Zerknij do instrukcji, może znajdzie się tam rozwiązanie.

Pozdrowienia!
 

bojabango

New member
Witajcie - dzieki za rady.

karta w lapku to gf Go5600. moge suwakiem ustawić odpowiednią rozdzielczość.

sprawdzałem na laptopie ojca - jakieś HP roczne i tam też nie działa. kabel mam dobry chyba z ferrytowymi tymi walcami na końcach.

dzwoniłem do samsunga - bardzo chcą to serwisować. powerstripa sciagne jak wróce do domu za 2 godzinki...

odświerzanie dobre ustawiam. wszystkie rozdzielczosći inne działają bez problemu....
 
Do góry