Problem z DIGITAL i Hdmi

wojtasss2902

New member
Mam tv-Panasonic-TH-50PV8P, Ampl.-Yamaha-RX-V661 i DVD-Philips-dvp 5900. Przy podłączeniu Amplitunera przewodem coaxialnym z DVD mam dzwięk digital i dts na Amplitunerze - czyli palą się lampki 5+1, a na TV mam obraz - taki sobie.czyli nie skalowany-1080i.
Chodzi o wykorzystanie przewodów tylko HDMI ZE WZGLĘDU NA SKALOWANY OBRAZ z dvd w 1080i na plazmę. Po podłączeniu przewodem HDMI mam na Amplitunerze palące się lampki stereo i nie mam już w tym momencie ani digital ani dts.Podłączałem jeszcze DVD bezpośrednio pod tv-przewod.hdmi,a amplituner z dvd coax.ale bez rezultatu.Może jeszcze inaczej sprecyzuje mój problem mianowicie:podłączyłem dvd do tv przew.HDMI i amplituner z dvd-Coaxialem.Cały czas jest tak samo-czyli stereo na amplitunerze.Wystarczy że odłącze HDMI od tv ponownie włącze film gdzie jest digital-I ON JEST-podłączam przewód HDMI do TV i wdalszym ciągu mam digital i dts-wystarczy zrobie stop na dvd i ponownie włącze film to mam już stereo.LUDZIE pomocy-czy to jest takie trudne?troche się na tym nie znam i oczekuje na wasze wypowiedzi i podpowiedzi.Pozdr.
 
Do góry