Połączenie laptopa z TV LCD Panasonic TX-26LE7P

cavalier

New member
Witam,
Mam nastepujacy problem/pytanie:
Chcialbym wyswietlac obraz z laptopa na TV ale tu jest maly problem - ten TV nie odsluguje HDMI z laptopa (DVI rowniez). Tak wiec potrzebuje jakiegos alternatywnego rozwiazania. Czy jest mozliwe polaczenie DVI-Component lub VGA-Component? Z tego, co czytalem, to zlacza DVI/VGA musza przekazywac sygnal component, zeby TV mogl go odebrac - jak to sprawdzic?
Jesli te rozwiazania sa niemozliwe, to jaka jakosc uzyskam przy uzyciu S-Video? Czy sa jeszcze w ogole jakies mozliwosci?

Z gory dzieki za pomoc
cavalier
 

darkmajin

Member
Bez reklam
wlasnie jestem po szybkiej lekturze instrukcji twojego tv dosyc nieprzyjemnie napisana...

nie rozumiem dlaczego tv miał by nie wspolpracowac z laptopem

podłacz przez hdmi powinno działac na 100% z rozdzielczosciami

1280x720/60hz 720p
1920x1080/30hz 1080i

nie zaszkodzi sprobowac daj znac jak poszło
 

cavalier

New member
niestety polaczenie hdmi nie dziala. 3 miesiace temu mialem laptopa z wyjsciem hdmi, teraz mam z wyjsciem DVI i ani kabelek hdmi-hdmi w pierwszym ani dvi-hdmi w drugim przypadku nie dziala (a wydalem na nie kupe kasy :/).laptop nie wykrywa zadnego monitora zewnetrznego a na tv po przelaczeniu na HDMI jest po prostu czarny ekran.Ciekawi mnie jedna rzecz - mianowicie przy wlaczaniu "trybu hdmi" w tv, w lewym gornym rogu ekranu tv widac napis "HDMI" ktory na chwilke znika po ODlaczeniu kabla czy to od tv czy od laptopa z czego wynikaloby ze tv w jakistam sposob widzi jakas zmiane( na laptopie nie dzieje sie nic). Port DVI w laptopie na pewno jest ok, bo polaczenie dvi-hdmi z innym tv dziala pieknie. Rozgladam sie za kablem d-sub->component, ale widze tylko kable jednokierunkowe z sygnalem w strone d-sub :/
 

cavalier

New member
mam karte GeForce 9300M i nigdzie takiej opcji nie ma. w panelu sterowania nvidii opcje ustawien tv pojawiaja sie dopiero po wykryciu tv (dziala to np w przypadku polaczenia przez normalne wyjscie tv-out ale jakosc jest masakryczna....). a czy zadzialalaby taka kombinacja:
aukcja numer 454674364 + aukcja 459782138 z allegro (nie moge wkleic linkow...) ??
przy tej przejsciowce jest napisane, ze zlacze VGA musi obslugiwac component - jak to sprawdzic? w specyfikacji karty graficznej nigdzie nie widze takiej uwagi...
 

darkmajin

Member
Bez reklam
ta.. suport nvidi dla mobilnych kart graf jest zerowy ... sproboj coz z tego

www laptopvideo2go com/drivers/vista/178.26 dla visty
www laptopvideo2go com/drivers/xp/178.26 dla xpeka

poszukaj jeszcze raz opcji force tv detection albo tez nowych opcji
tez miałem problem z hdmi>sharp na nowych sterach poszło bez problemu
 

cavalier

New member
tak sie jeszcze zastanawiam, bo przeciez z innym telewizorem (rowniez Sharp - Aquos) wszystko ladnie hulalo (i z HDMI i z DVI)... to moze jednak cos jest nie tak w tv... i wtedy juz calkowicie moge chyba zapomniec o wysokiej rozdzielczosci :(
no chyba ze to polaczenie d-sub->component by wypalilo. ale najpierw chcialbym sie upewnic czy to ma sens zanim znowu wydam w cholere kasy na rozne kabelki, ktore potem bede mogl wyrzucic do kosza...
Takze bylbym wdzieczny gdybys (lub ktos inny) mogl sie wypowiedziec na ten temat.
 

cavalier

New member
zainstalowalem nowe sterowniki, ustawilem force television detection i nic :( na tv dalej czarno jak bylo.
a czemu tv ma miec dvi? ja chce to puscic z vga na component...:???:
 

darkmajin

Member
Bez reklam
cos mi sie pokiełbasiło ze masz dvi w tv :confused:

w takim ukladzie niewiem czy ta przejscioka zadziala dvi podaje sygnał cyfrowy z kompa a bez konwertera na analog raczej nie pujdzie.
niewieze ze niedziala przez hdmi ustaw rozdziałki ktore obsluguje tv przejedz po wszystkich kombinuj ;) ja bym sie nie poddawal tak łatwo zwłaszcza ze na innych dziala i szczerze mowiac niewiem jak ci wiecej pomoc bym musiał to zobaczyc..
 

ivf

New member
wg mojej wiedzy ta przejściówka NIE będzie u Ciebie działać

jednak jeśli masz wyjście TV w laptopie to z powodzeniem możesz tu zastosować przejściówkę na component i będziesz się cieszył sygnałem HDTV (choć również nie wiem czemu nie działa połączenie do HDMI - być może takie były nieudane początki panasonica z tym złączem.. przykładowo USB do dziś może być źle obsługiwane w niektórych urządzeniach więc kto wie..)
 

cavalier

New member
czy chodzi o cos takiego:
allegro pl/ item466115650_ogladaj_w_kolorze_filmy_z_kompa_na_tv_2_5m_gold.html?
ale wlasnie jak z tego moze byc wysoka jakosc?

o, a moze chodzi o taka przejsciowke?
allegro pl/ item465916081_przesciowki_9pin_na_wyjscie_hdtv.html
 
Ostatnia edycja:

Arknet

New member
obydwie przejściówki są ze złącza S-VHS, więc nie ma mowy o HD.
Prawdopodobnie ten TV nie współpracuje z PC przez HDMI. Przeglądałem instrukcję dla modelu TX-26LX70P i masakra. To coś poprawnie działa z PC tylko po D-SUB (ma gniazdo) i obsługuje max. rozdzielczość 1366x768 dla formatu 16:9 (przy 4:3 tylko 1024x768 ), a dwa wbudowane wejścia HDMI nie są przeznaczone do współpracy z komputerem.
 

ivf

New member
z tego pierwszego linka oczywiście będzie słaba jakość bo to obsługuje composite czyli słabiutki sygnał (2 dodatkowe wyjścia są do dźwięku)

dekoder tv wbudowany w chipset Twojej karty graficznej potrafi wysłać sygnał composite/S-video jak i również component. oczywiście pierwsze dwa nie mają jakości HDTV, ale ostatni jak najbardziej (w tej karcie graficznej)

nie wiem jakie masz złącze tv w swoim laptopie, poczytaj w instrukcji.. zajrzyj na tył laptopa.. spójrz ile masz pinów w tym złączu i kup stosowną przejściówkę z drugiego linka (do kart graficznych w komputerach stacjonarnych często takie przejśiówki dodaje producent, ale to dlatego, że stosują w swoich kartach jakieś niestandardowe złącza, w laptopie raczej takich niestandardowych nie ma..)

@Arknet
w laptopach stosowane są chyba złącza mini-din czy coś podobnego, nazwa użyta w aukcji allegro SVHS7 i SVHS9 być może jest błędna, ale właśnie o taką przejściówkę tu chodzi.
SVHS standardowy czyli 4 pinowy rzeczywiście nie obsłuży sygnału component, ale tu nie mamy do czynienia ze standardowym złączem SVHS (czyli 4 pinowym)

EDIT:
laptopowe karty graficzne już w poprzedniej generacji (pewnie nawet i wcześniej) obsługiwały HDTV na wyjściu TV. przykład: http://www.nvidia.pl/page/geforce_8M_techspecs.html
"(...) Zintegrowany dekoder HDTV umożliwia odtwarzanie obrazu wideo na odbiorniku TV (wyjście Component/Composite/S-Video) do rozdzielczości 1080i/1080p (...)"
oczywiście composite oraz S-video na ten max nie pozwolą, jednak component jak najbardziej
 
Ostatnia edycja:

cavalier

New member
Arknet - ten model to nie TX-26LX70P tylko TX-26LE7P i ma tylko jedno zlacze hdmi oraz nie posiada d-sub...

ivf - w laptopie mam wyjscia: d-sub, dvi, tv-out.
tv-out jest 7 pinowe i wlasnie zastanawia mnie dlaczego w tej aukcji przy przejsciowce z wyjscia 7 pinowego wychodza 4 zlacza chinch - jakiego kabla w takim razie uzyc, zeby polaczyc sie z tv, w ktorym wejscie component sklada sie z 3 portow?
 

ivf

New member
z 7 pinowego wychodzą 3 złącza, tylko zdjęcia są na odwrót ;) i to jest właśnie kabel dla Ciebie (jednak upewnij się w instrukcji laptopa czy nie wspominają o jakimś dedykowanym kablu, choć nie sądzę, to raczej standardy)

Edit: spojrzałem jeszcze raz - zdjęcia wcale nie są na odrót ;) wszystko jest ok..
 
Ostatnia edycja:
Do góry