TV+amp+DVD (HDMI) problem

pecool

New member
Witam. Zakupiłem telewizor LCD Samsunga Samsung LE-32A557 FULL HD oraz kino domowe Sony HTP 6600HD i mam mały problem, naczytałem się już instrukcji, szukałem po różnych forach i nie moge sobie poradzić. Chodzi o to że podłączyłem DVD z Amp poprzez kabel HDMI i dalej AMP z TV również kablem HDMI i za Chiny nie ma dźwięku :( w czym robię błąd, proszę o pomoc.
 

pecool

New member
Odtwarzacz to sony DVD DVP NS 78 HB który był w zestawie z kinem, dodam jeszcze że jeśli podłącze odtwarzacz bezposrednio pod TV to dzwiek i obraz idzie bez problemu ale jesli tak samo przepuszcze przez amp to idzie tylko sam obraz
 
Ostatnia edycja:

Gucio50

New member
Bez reklam
pecool napisał:
... ... chodzi o to że podłączyłem DVD z Amp poprzez kabel HDMI i dalej AMP z TV również kablem HDMI i za Chiny nie ma dźwięku :( w czym robię błąd, proszę o pomoc ... ...

Nic nie robisz le. To ochrona praw autorskich.

Odtwarzacz pyta przez HDMI czy on będzie to transmitował dalej przez złącza NIE HDMI, a amplituner odpowiada Tak (Na component)
i to konie,. Jak będziesz miał amplituner, który odpowie ze sygnał jest zabezpieczony przed kopiowaniem, taka odpowiedź daje Tv BEZ WYŚCIA Component, to będzie fonia. Sprawź sam :(
 

darkmajin

Member
Bez reklam
gucio mowisz o HDCP nie szedł by takze obraz a kolega niema tylko dzwieku
niewiem jak w tym ampli jest ale napewno niema opcji zeby wybrac zrodło dzwieku dla HDMI duzo urzadzen ma ta opcje moze poprostu jest wybrana inna np optyk sprawdz ;)
 

pecool

New member
Dokładnie nie chodzi mi o HDCP, chyba jedynym wyjsciem będzie spróbowac audio przez coaxial lub optic, sprawdzalem w opacjach odtwarzacza wyczytałem ze musze włączyć wyjscie optyczne digital out, dalej opcje didigital dolby, DTS, oraz system kodowania MPEG ale nic mi to nie pomogło, w ampli natomiast nie ma jakotakiej opcji wyboru przesyłu audio, kontrolka HDMI na odtwarzaczu swieci tzn ze wszystko podłączone jest prawidłowo. Dzisiaj skocze do sklepu po coaxiala i dam znac jak to wszystko wyszlo :D
 

wojtasss2902

New member
Mam Odp.na Twój Problem

Więc tak kolego,do wczoraj miałem ten sam problem co u ciebie tylko w innych firmach sprzęcie.Wpadłem na pomysł i poszedłem z tym problemem do mech.który napr.telewizory i zna się bardziej na tych sprawach co koledzy którzy ciągle coś tu piszą doradzają i gów.wiedzą.Nie będe zdradzał o co chodzi z tym dzwiękiem,bo co niektórzy się nauczą i będą wszystkim doradzac o tym problemie.Powiem ci tak-weż przewód HDMI zanieś do takiego mechanika i niech wyłączy lub zaleje nóżki pin-1 i pin-2 ,które są odpowiedzialne za dzwięk stereo-wogóle za dzwięk, wtym momencie zagra sprzęt i w digitalu i dts-ie.Podłącz DVD-przew.HDMI pod TV i nastaw w DVD skalowanie obrazu jeżeli takowe jest.A dzwięk DVD z AMPLIT.normalnym Coaxialem.I wszystko ja tak zrobiłem i mam bajke w domu.Powodzenia.
 
Do góry