PC-->TV Przez HDMI

imol

New member
Witam
Poszukuje sposobu w jaki przez jeden kabel (HDMI) mógłbym podłączyć komputer z telewizorem tzn. żeby jednym kablem był przesyłany obraz jak i fonia. Dlatego mam pytanie do Was czy istnieją takie karty graficzne co to potrafią?
 

albi_

New member
DVI+audio = HDMI

Są takie karty i to chyba kazdy producent będzie miał taką wersję.

Np. w instrukcji do mojej Palit 9600GT jest tak napisane o wersji o wersji Sonic)
karta graf ma wtedy na płytce wejście na dźwięk (S/PDIF o ile pamiętam) gdzie podpinasz dźwięk z płyty głównej/karty dźwiękowej.
Na zewnątrz wychodzi wtedy chyba kompletne HDMI.
 

imol

New member
Ja mam 8600GT od Gigabyte i nie mam tej opcji :( ta 9600 jest troche za droga, a po za tym nie potrzebna mi taka dobra karta bo i tak nie gram na komputerze. Myślałem nad zakupem Radeona ASUS 4670 niby ma wyjście HDMI ale niegdzie nie jest napisane czy dźwięk też płynie przez to wyjście.
 

darkmajin

Member
Bez reklam
radek 4870 ma niby "wsparcie" dla 7.1 potwierdzam ze dzwiek płynie ale czy dolby true HD puscisz tym to nie gwarantuje :D


ps.:mam dzwiek jak podłacze do tv *hdmi*
natomiast niemoge go uzykac podłaczajac do h/k 255 niewiem czemu.... mam puszczone optykiem
 

imol

New member
Tylko ta karta też troche kosztuje... Powiedzmy że mam max. 300zł na nową grafike. Tylko która do tej ceny na 100% obsługuje dźwięk najlepiej w 5.1?
 
Do góry