Coaxial - Optical

creep22

New member
Witam!
Wymieniłem właśnie tuner do cyfry na oferowanego przez nich Philipsa, który ma wyjście cyfrowe typu coaxial. Mój ampli (Technics SA DX940) ma tylko wejścia optical. Czy sa dostepne kable coaxial-optical, czy musze jednak zastosowac specjalne przejściówki, które wymagaja podłączenia do prądu - jak to wpłynie na jakość sygnału?
 
Niestety musisz skorzystać z przejściówki, ponieważ toslinkiem (optycznym) płynie światło, a połączenie koaksjalne jest elektryczne, więc nie ma mowy o wykorzystaniu jednego kabla o dwóch różnych zakończeniach

Jak dodatkowa konwersja wpłynie na jakość? Tego nie wiem, ale nie powinno być problemu
 

KF2008

New member
Ja mam przyłączony w ten sposób (konwerter coaxial->optical, na Allegro za ~30PLN) dekoder Cyfry+ Philips PVR HD do kina domowego Panasonic SC-PT560. Miałem z tym mnóstwo problemów ale wszystkie skończyły się w momencie wlutowania równolegle z wejściem coaxial w konwerterze rezystora 75 ohm. Bez niego tworzyły się odbicia sygnału i dźwięku albo wcale nie było albo był bardzo zniekształcony. Oczywiście warunkiem dobrego działania jset zastosowanie porządnych przewodów coaxial o impedancji 75 ohm. Ja kupiłem przewody Prolink (wcale nie są drogie - 5m to wydatek 30-40PLN). Przy spełnieniu tych warunków udało mi się nawet zastosować mechaniczny przełącznik sygnałów coaxial (z Allegro, tani jak barszcz - 17PLN), dzięki czemu mogę przełączać moje jedyne wejście cyfrowe w kinie domowym na dwa wejścia: dekoder Cyfry i komputer (karta Realtek HD). Działa bez zarzutu, mimo dość dużej odległości kompa od kina (5m).
 
Do góry