Jak podłączyć komputer - kino domowe - TV?

Huzar PL

New member
Witam Wszystkich!
Zarejestrowałem się na tym forum ponieważ nie znalazłem w necie odpowiedzi na tytułowe pytanie (tzn, właściwie znalazłem i było tego dużo ale wszystko ze sobą sprzeczne, często niejasne i/lub nie traktujące o konfiguracji mojego zestawu). Zwracam się więc do Was bo odniosłem wrażenie, że mogę tu liczyć na najbardziej fachową pomoc.
Zestaw o którym mowa to:
1.Kino domowe PANASONIC SC-PT550
2.Telewizor DAEWOO DTF-2930K-100D
3.PC:
Płyta główna - GIGABYTE Suport AMD Socjet AM2 GA-M52L-S3
Karta graficzna - PALIT ATI Radeon HD3870 512MB DDR3 256bit DVI HDMI
Microsoft Windows XP Professional SP 2
AMD Procesor model unknown 2x 2,51 GHz, 2 GB RAM DDR2

Najbardziej zależy mi na takim podłączeniu kompa do kina by odtwarzało muzykę w jak najlepszej jakości i w 5.1. TV do kompa tak by obraz przesyłany z kompa do TV był po prostu OK. A w przypadku połączenia kina i TV zadowole się chyba kablem scart-scart bo tu chyba dużego pola manewru nie ma. Generalnie więc poje pytanie brzmi jakich kabli do wszystkiego użyć, z jakimi końcówkami, które będą najlepsze?
p.s.W załączniku dorzuciłem linki do każdego sprzętu (to mój 1 post i bezpośrednio w nim nie mogłem tego wrzucić)
Z góry dzięki! Pozdro!
 

Attachments

  • Linki do sprzętu - Huzar PL.txt
    578 bytes · Wyś: 301

radzique

New member
Wiem, że nie tego oczekiwałeś w odpowiedzi ale radzę przesiąść się na jakiś płaski tv. Będziesz mógł sobie wtedy zobaczyć HD z komputera ;)

Ale jeśli zostaniesz przy tym to za bardzo wyboru nie ma.
Komp musisz podłączyć zwykłym s-video, tylko, że nie masz takiego wyjścia na karcie graficznej, bo jest za dobra ;). Ale chyba są jakieś przejściówki z dvi, ale ręki sobie uciąć nie dam.
W kinie masz wejście optyczne toslink, ale na płycie masz wyjście prądowe (coaxial), żeby przepuścić dźwięk potrzebowałbyś konwertera :
http://www.allegro.pl/item445467809_konwenter_wejscie_coaxial_wyjscie_toslink_5123.html

wtedy na filmach z kompa będziesz miał dźwięk wielokanałowy
Dvd z tv musisz podłączyć kablem euro.

Tak czy siak radzę zakup płaskiego tv, bo komp masz dobry i spokojnie pociągnie HD.
 

Huzar PL

New member
Wielkie dzięki radzique! Trochę opóźnione te podziękowania ale stwierdziłem, że lepiej późno niż wcale :) W każdym bądź razie podłączyłem kino z kompem tak jak radziłeś i dżwięk jest o wiele lepszy i głośniejszy (a właśnie na tym mi najbardziej zależało) :D W przyszłym roku planuje zakup LCDeka (mam nadzieję, że nic tych planów nie popsuje) i wtedy będzie już gicior :D Wielkie dzięki raz jeszcze i pozdrawiam!!
 

Wafel69

New member
Odp

Huzar udało się z tym konwerterem?
Masz dzwięk w kinie domowych na 5 głosnikach przy puszczaniu filmów z komputera?
 

panterml

New member
radzique, mozesz mi napisac co i jak? mam 2 kable hdmi v.1.3b.. mam kompa z wyjsciem hdmi, kino domowe lg 5.1 z hdmi, i tv lg5000 37. z 3 wyjsciami hdmi, do tego dochodzi telewizja n, jak to polączyc wszystko w prosty sposob zebym mial dobry obraz i dzwiek 5.1.. wszystkie filmy hd mi smigaja na kompie, wiec wystarczy to polączyc..
 

radzique

New member
Napisz jakie do kino lg.

Ma wejście hdmi, ale czy przyjmuję dźwięk po hdmi ? U mnie w ampli przyjmuje tylko obraz. Jakie jeszcze wejścia są w tym kinie ? optyczne, coxial ?
Podejrzewam, że dźwięku z kompa nie wypuścisz po hdmi wcale.

W tv są 3 wejścia, nie wyjścia. Więc kompa łączysz bezpośrednio z tv kablem hdmi, oprócz tego dźwięk z kompa, (coaxial, albo optyk, zależy co masz) do kina.
N'ke łączysz też bezpośrednio z tv kablem hdmi, a dźwięk też oddzielnie do kina. Chyba, że kino ma np dwa wejścia hdmi i wyjście, wtedy podinasz wszystko do kina i jeden kabel hdmi do tv. Ale nie sądze ;)
 

panterml

New member
Kino domowe to LG LH-T760IA. ma tylko jedno hdmi.

Złącza Front Panel: USB Plus (DivX, JPEG, MP3), Słuchawkowe
Tył: 5.1Ch, Antenowe AM/FM, A/V-In, EURO
S-Video Out, Component/Progressive Scan
HDMI (576i, 576p, 720p, 1080i)

nie mam pojecia o czym piszesz.."coaxial, albo optyk, zależy co masz"

kompa podlączam pod hdmi w tv, tak samo z telewizja N, .. nic prostszego :]

a co do dzwieku to moze poprostu 3 kablem hdmi podlaczyc pod tv, nie wiem czy to cos da, zerowe doswiadczenie mam w tej dziedzinie, nie mam pojecie jakie to kino domowe ma wyjscie.. i jak to podlączyc zeby normalnie dziek smigal na wszystkim przez kino domowe.
 

radzique

New member
no więc w opisie jest tylko jakieś tajemnicze 5.1ch ;), nie chce mi się ściągać instrukcji.

_TOSLINK.JPG


jak masz jedno z tych dwóch wejść (tu akurat wyjścia, ale wyglądają tak samo), to pod to podłącz dźwięk z kompa i zobacz czy działa. Na płycie w kompie wyjście masz coaxial , więc jeśli takie samo jest w kinie (po lewej na zdjęciu wyżej) to musisz mieć taki kabelek :

coax_prolink_ex1.jpg


Potem jeszcze musisz ustawić w kompie, żeby dźwięk szedł po spdif, poszukaj w ustawieniach dźwięku. Chodzi o to, żeby dźwięk dekodowany był juz w kinie.

W nboxie od N'ki masz z kolei wyjście optyczne, po prawej na zdjęciu, więc sprawa się komplikuje ;). Ale n'ke możesz od biedy podłączyć analogowo z kinem, nie wiem ile tam jest nadawanych programów z dźwiękiem przestrzennym, ale lepiej mieć 5.1 z kompa.

Daj jeszcze znać jakie jest to wejście w kinie z tyłu.
 

panterml

New member
zanim dam ci znac co to za wejscia, wyjscia itp.. to swieta minal, jak juz gdzies wspominalem, nie mam neta w domu tylko na studiach, albo tu albo tam hehe, wiec nie bede mial jak sie skontaktowac.

najgorsze jest dla mnie to podlaczenie wszystkiego, bo sama konfiguracja w lapciaku to tylko formalnosci, akurat sie kodekami bawiec wiec to nie stanowi problemu

..w ogole to co to za kabel, zebym wiedzial jak to nazwac jak pojde do sklepu kupic, tam u siebie.. cos pokombinuje. ;]

w ogole to dzieki za pomoc, i zainteresowanie.
 

pawek

New member
Krotka odpowiedz z tym kinem domowym o 5.1 z urzadzen zewnetrznych mozna zapomniec. Zostaje tylko stereo inaczej sie nieda...
 

cinek966

New member
pomocy w podlaczeniu

To moze ja sie podlacze do tematu i spytam sie jak podlaczyc Telewizor LCD+dekoder N + kino domowe HT-TZ212 (1wyjscie optyczne, 1 wyjscie hdmi) + komputer (nie ma wejscia cyfrowego).
CHciał bym żeby przedewszystim z odtwarzacza dvd (wbudowany w amplituner) i Nki lecialo dolby digital, no i przydalo by sie zeby z kompa tez...ale ze wzgledu na brak wejscia cyfrowego zdaje sobie sprawe ze nie bedzie to juz taka super jakosc.
BARDZO PROSZE o pomoc...(bo chce za dnia kupic to kino domowe i poki sie nie dowiem czy da sie go podlaczyc w tkai sposob jak opisalem to nie moge tego zrobic;/ )


bo ja to widze tak telewizor lacze z Nka poprzez hdmi a Nke lacze z amplitunerem przez wejscie cyrfrowe (i mam wtedy DD w programach Nki).
DVD lacze poprzez hdmi z TV....a dzwiek jak??
komputer lacze z tv hdmi-dvi a dzwiek jak??
czy kabel HDMI przenosi tylko obraz? czy obraz i dzwiek?
 
Do góry