Telewizor(Samsung)-komputer, brak dźwięku.

Kamil92

New member
Witam wszystkich :)
Mam problem z podłączeniem komputera do telewizora.. Jeśli chodzi o obraz to wszystko działa po połączeniu kablem HDMI-DVI (allegro.pl/show_item.php?item=441324098 szczerze polecam bo bardzo tanio szybko i działa bez zarzutów), ale dźwięku już nie ma.. Mój panel złączy prezentuję się tak: img382.imageshack.us/my.php?image=dsc00578tv3.jpg . Próbowałem podłączyć tym kablem: img218.imageshack.us/my.php?image=dsc00579el8.jpg do różnych gniazdek ale mieściło się tylko do tego "PC IN" a i tak dźwięku nie było.. Proszę o pilną odpowiedź, bo zależy mi żeby rozwiązać ten problem do soboty ;) Dodam, że telewizor jest z firmy Samsung, nie znam dokładnej nazwy modelu lecz jest on z 6 serii, oczywiście Full HD o inne specyfikację jeśli będą potrzebne proszę pytać :)

Z góry dziękuję wszystkim za odpowiedź i pozdrawiam :)
 

qura12

Member
Bez reklam
Użyj kabla 2x chinch-jack gdzie chinche wpinasz do tv tam gdzie masz DVI in, jacka do kompa do karty muzycznej a HDMI najlepiej pod HDMI 2
 

Kamil92

New member
qura12 napisał:
Użyj kabla 2x chinch-jack gdzie chinche wpinasz do tv tam gdzie masz DVI in, jacka do kompa do karty muzycznej a HDMI najlepiej pod HDMI 2
allegro pl/item444813040_kabel_audio_2x_chinch_stereo_jack_10m_nowe_gw_fv.html
Taki może być? :)
Jeżeli tak to bardzo dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam :)
 

Adriani83

New member
A ja taki kabelek wlasnie nabylem, i mam podlaczone wszystko tak jak kolega dvi-hdmi i dzwiek jack - 2xchinch i nie mam dzwieku, szukalem po roznych forach i sie nie moge doparzec rozwiazania, najczesciej napisane jest zeby w tv wylaczyc przekazywanie dzwieku przez hdmi. No coz nie moge tego znalesc w tv i w instrukcji moj tv to samsung le32a457. Ma ktos jakas rade?
 

ivf

New member
czy zgodnie z instrukcją kable podłączasz do złącz (Audio i HDMI) z załączonego rysunku? z innymi złączami (ważne są oba) nie będzie działać. (czy może nie masz takich złącz? zdjęcie wziąłem z instrukcji do modelu le32a451)
 

Attachments

  • zlacza_tmp.jpg
    zlacza_tmp.jpg
    94,9 KB · Wyś: 2963

Adriani83

New member
troche to inny model fakt, ale mam podlaczone tak jak mowisz, hdmi (2 w tym przypadku ) i audio tuz obok (tez z numerkiem 2). W skelpie mi poradzili zebym lapa podlaczyl i sprawdzil czy dziala - jezeli dzialac bedzie to znaczy ze wina lezy po stronie oprogramowania w komputerze i nalezy szukac w ustawieniach karty muzycznej. TYle tylko ze wtedy potrzebuje dodatkowego kabla do podlaczenia lapa (vga lub s video) a te musze zamowic przez ebay bo na miejscu sa kosztowne. Doszukac sie w komputerze nie moge.W ustawieniach Relateka (bo mam zintegrowana karte) mam jakies 3 opcje do wyboru i to wszystko (analog + cyfra, sam analog czy jakos tak) ale probowalem wszystkie. Nowe stery tez zgralem i nic, koncza mi sie pomysly :). Aha w tv szukalem jakis ustawien zeby "wygasic" przekazywanie dzwieku przez Hdmi bo wiem ze moja karta nie obsluguje, ale tez nie ma nic. Musze jeszcze podkreslic ze stary kineskopowy tv mialem podlaczony bez problemu poprzez s video i chinche ale to bylo za czasow jak ze starymi mieszkalem .Pozdro.
 

ivf

New member
zaraz zaraz.. czy to oznacza, ze dotychczas nie miałeś żadnych głośników podłączonych do komputera? jeśli tak to za bardzo się nakręciłeś istnieniem problemu, a tymczasem problemu nie ma ;)
podłącz sobie słuchawki do powiedzmy środkowego (zielonego) wyjścia na płycie głównej i próbuj jakoś załączyć dźwięk na tym wyjściu (bawiąc się ustawieniami tego zintegrowanego realteka - powinno zadziałać bez wielkich zabaw), jak już uda Ci się załączyć dźwięk na tym wyjściu, odepnij słuchawki i podłącz w to samo złącze kabel od tv - musi działać
 

Adriani83

New member
hmm to nie tak, fakt zle sie wyrazilem. Mam glosniki normalnie podlaczone od zawsze , te wyjscie na karcie samo w sobie dziala. Mialem zamiar podlaczyc 2 jacki do karty przez zlaczke. WIec to nie to. Obecnie jak ogladam film na tv (puszczony na kompie) to uzywam glosnikow wlasnie z kompa. Problem w tym ze jest na drugim koncu pokoju i dzwiek dochodzi z innej strony niz obraz i to wlasnie jest uciazliwe. :D
 

ivf

New member
czy to oznacza, że podłączając jacka (tego z tv) do tego samego złącza, do którego obecnie masz podłączone głośniki (obojętnie czy samego czy oba jacki z rozgałęziaczem), na tv nie ma dźwięku? coś mi się wierzyć nie chce.. jeśli tak jest rzeczywiście to ja wymiękam ;)
 

Adriani83

New member
No tak jest podlaczone, szkoda, ja chyba tez wymiekam i kupie sobie kompozyt bo z tego co czytam to tez jest analog tak jak i moj kabel od dzwieku, jak to nie bedzie dzialac to niewiem sam. W kazdym badz razie dzieki za probe pomocy.:eek:k:
 
Do góry