Sygnał do nagrywania z telewizora

Lambar

New member
Witajcie

Posiadam telewizję n oraz telewizor lcd LG. Zamierzam kupić nagrywarkę LG RH-387H.
Nigdy nie miałem do czynienia z tego typu sprzętem. Poczytałem trochę forum, jednak w dalszym ciągu nie potrafię do końca poskładać tego w swojej głowie. Stąd proszę o porady w zakresie podłączenia tych trzech rzeczy ze sobą.

Wiem że w telewizji n w dekoderze należy przyciskiem zmieniać rodzaj transmisji danych, a gdzieś słyszałem że nagrywarkę można podłączyć pod telewizor i będzie nagrywać sygnał z dekodera.
I tak się zastanawiam, czy to jest właśnie możliwe?
Czyli z dekodera do telewizora leci kabel HDMI, a od telewizora do nagrywarki kabel JAKIŚ.
W ten sposób możemy oglądać wybrane kanały w wysokiej jakości oraz nagrywać (w tej słabszej jakości). Inaczej to bym chyba musiał żąglować kablami i pstrykać przyciskiem na dekoderze, albo zrezygnować z trybu HD.

Jeśli to jest możliwe, to możecie doradzić jakim kablem połączyć telewizor z nagrywarką?
Oraz czy to będzie działać w dwie strony - będzie można nagrywać oraz odtwarzać?

Jest wątek dotyczący podłączeń. Przenoszę tam temat. Proszę uważniej przeglądać forum i zamieszczać tematy we właściwych wątkach.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry