bezprzewodowe podłączenie kolumn do amplitunera

bartollo001

New member
Witam,
Mam pytanie (proszę o wyrozumiałość bo dopiero zaczynam wdrażać się w temat) ale chciałem się dowiedzieć czy istnieje możliwość bezprzewodowego podłączenia ampliturena do kolumn, chodzi o to czy amplituner stojący na jednym końcu pokoju można bez przeciągania kabli połączyć z kolumnami?
Jeżeli jest to możliwe to proszę o info za pomocą jakich urządzeń należy to zrobić.

dziękuje
pozdrawiam
Bartek
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Odpowiedź jest prosta: można.
Ale dalsza część jest mniej ciekawa: to muszą być kolumny aktywne (z własnym wzmacniaczem), a takie przyzwoitej jakości należą do raczej rzadkich (jak ktoś zauważył audiofile lubią patrzyć na kable jak pytony wiijące się na podłodze. Oprócz tego w amplituner musisz mieć wpięty moduł radiowy (nadawczy - polecam cyfrowe rozwiązania), a w kolumnie moduł odbierający. Każda kolumny będzie też potrzebowała wpięcia do gniazdka elektrycznego. Zwykle dochodzą też problemy z siecią wi-fi, bo takie moduły sieją w okolicach 2,4 GHz.
Siostra ma kino Samsunga z subem wpiętym przez sinozębego i gra to tak sobie (nie chciała mieć jednego kabla więcej, bo i tak DVD musiała połaczyć z tv zwykłym przewodem HDMI)...
 

Fresco

New member
Podłączając się do wątku... czy ktoś mógłby mi podać jakiś konkretny model i firmę zestawu 5.1 z bezprzewodowymi tylnymi głośnikami? Bardzo mnie interesuje takie rozwiązanie, szukałem po necie ale wyszukiwarki podają zestawy raczej głośników komputerowych niż audio z prawdziwego zdarzenia. Z góry dzięki za info.

Pozdrawiam
Maciej
 

qura12

Member
Bez reklam
Uwierzcie mi że każdy sposób na ukrycie kabli będzie dużo tańszym a także lepszym pod względem jakości dźwięku rozwiązaniem niż głośniki bezprzewodowe :p
 

Bambolo82

Banned
Ten wątek to jakieś nie porozumienie. Amplitunera nie da rady podłączyć bezprzewodowo z kolumnami, bo na razie ludzkość nie zna technologii bezprzewodowego przesyłania prądu (zasilania).

Ludzie zejdźcie na ziemie, Przestańcie wierzyć we wróżki.
 

qura12

Member
Bez reklam
Widać nie słyszałeś o kolumnach aktywnych skoro tak mówisz ;] Prądu wcale nie trzeba wysyłać (choć czytałem gdzieś że taka technologia jest już dostępna), wystarczy mieć głośniki z wbudowanym wzmacniaczem + przekaźniki.
 

timbot

New member
Bez reklam
tylko ze po co wtedy WZMACNIACZ (chyba ze pod kablowe fronty)? :) wystarczy dekoder :) i to peewnie pewnie najtańszy - może wbudowany w dvd
 

zbopen

New member
bezprzewodowe głosniki

jakWitam
Proszę o linki z przykładowymi modelami
Na razie znalazłem JBL Control 2.4G
za 1,2 tys zł /czy będzie współpracował z Yamaha RX-V 630 RDS,podłączony do tv N
Czy jakość bedzie do zaakceptowania
Czy w praktyce nalezy spodziewac sie opóznienia sygnału lub zakłceń pracy domowej sieci WI-FI/pentagram 6331-6/
dz za j wskazówki
 

qaz007

New member
Witam,
na wstępie błagam aby osoby, które zamiast udzielić odpowiedzi na pytanie, piszą jak to bezprzewodowo jest źle, nie pisały i nie śmieciły w temacie.
Posiadam Onkyo 507. Chciałbym Zone2 wyrzucić na ogródek/taras bez robienia dziury w ścianie. Zatem słowo "bezprzewodowo" nasuwa się samo. Na ogródku mam dostęp do gniazdek elektrycznych. Czy ktoś może podać model urządzenia które podłączę do z jednej strony do onkyo, a z drugiej strony postawię na tarasie i podłączę do niego kolumny?
 

pkomp

New member
opóźnienie jak najbardziej się pojawi - pewnie też strata jakości bo zapewne sygnał będzie kompresowany czesto stratnie.....
jest też jedno z nowych urzadzeń - max 48kHz próbkowania i bezstratne przesyłanie dźwięku
cena również zachęcająca bo większośc oscyluje w okolicach 1000 za komplecik

E-MU Systems - Products
 

ryniobyd

New member
Posiadam Onkyo SR-TR 506. Przez dwa lata tylne dwie kolumny surround służyły jako podstawki pod kwiaty ;) "Specom" od kabli wyjaśniam, że na tylnej ścianie salonu dysponowałem jedynie gniazdem 220V. Problemem były jedynie kable do kolumn - na lewej ścianie wyjście na taras (tam też jest 220V), na prawej szerokie drzwi bez progu, pozostawała podłoga i sufit. Były też inne przeszkody. Czekałem na potrzebę wymiany podłogi, podczas której położyłbym kable głośnikowe. Jednak wreszcie znalazłem inne - bezprzewodowe rozwiązanie. Działa OK! Nie zauważyłem opisywanych przez innych opóźnień. Generalnie jestem zadowolony z jakości dźwięku. Rozwiązaniem okazał się JBL WEM-1 za 1.150 zł
Jest też inne - KEF, ale droższe (ok. 2.000 zł) - lepsze? Nie wiem, nie testowałem...
Pozdrawiam
 

LukeSky

Member
Bez reklam
Temat ciekawy, zastanawiam się nad amplitunerem z obsługą dwóch stref, gdzie jedną mógłbym dać do sypialni (sterowanie sprzętem przez smartphone), czy te cacka można do tego wykorzystać? Widziałem że JBL ma też zestaw: JBL Control 2.4G.

Koncepcja głośników na tarasie także ciekawa :)
 
Do góry