Podłączenie kompa pod plazme panasonica

jarwlos

New member
Nie wiem czy dobry dział, ale dam tutaj.

Witam. Mam pytanie odnośnie konfiguracji odtwarzania materiału wideo z PC na TV plazmowym.

Podłączyłem mojego Panasonica (plazma) pod kompa. kabelkiem DVI/HDMI. Jeśli ustawię klonowanie obrazu, to mam na TV obraz w tej samej rozdziałce co komp (1024 x 768. Jeśli ustawię tryb dual view, to mogę dla obydwu ustawić odrębne rozdzielczości, jednak w tym przypadku na TV pojawia mi się tylko tapeta pulpitu i nie odtwarza mi filmów. Znów przy ustawieniu w trybie klonowania wyzszej rozdzielczości obydwa wyjscia z karty graf są chyba obciążane zbyt dużą rozdziałką i następuje zawieszenie kompa. Karta Graf jest oparta na chipsecie Nvidia 8600 GT (wyjścia VGA do monitora i DVI do TV).

Powiedzcie mi czy dobrze rozumuję. Bo może jednak na TV idzie sygnał w HD. w opcjach jest aktywne coś takiego jak "wykrywaj TV jako HD" czy coś w tym stylu (nie pamiętam bo teraz piszę z pracy). Do odtwarzania używam KM playera. może są jakieś dodatkowe nakładki sterujące sygnałem lub pozwalające w trybie Dual View odpowiedxnio ustawić, zeby na TV tez był obraz wysyłany przez odtwarzacz a nie sama tapeta?

Być może moje pytanie jest trochę pokręcone, ale mam nadzieję, że ktoś mi udzieli odpowiedzi :)
 

fred23

Member
Tryb klonowania jest dobry do prezentacji. Tryb dualview raczej do filmów. Proponuje odtwarzacz Allplayer który ma opcję fullscreen na monitorze drugim. Mam taka sama karte graficzną i plasme panasonica i podłączenie DVI-HDMI. Działa bez zarzutu.
 

ivf

New member
KMPlayer i Media player classic też mają możliwość odtwarzania pełnego ekranu na drugim monitorze ;) (wszystkie odtwarzacze powinny mieć dziś taką możliwość skoro nvidia pozbawiła nas tego w sterach.. :???: )
 
Do góry