Problem z dźwiękiem przestrzennym w zestawie Pioneer VSX i Jamo

dartmind

New member
Witam,
mam drobny problem z moim nowym zestawem 5.0:(:
-Pioneer VSX-918-K
-Jamo S 606 HCS 3
Otóż niedawno podłączyłem cały zestaw zgodnie z instrukcją, tzn.
-pod grupę A: Fronty, Centralny i Surround
-pod grupę B: (dolne wejście z tyłu kolumn przednich) odpowiadające za boczne głośniki niskotonowe
W amplitunerze mam możliwość dobierania, z której grupy głośników mają wydobywać się dźwięki: A , B lub A i B -normalna opcja:)
żeby grały wszystkie wybieram A i B... i tu okazuje się, że jednak dźwięk nie dochodzi z każdego głośnika... grają tylko duże kolumny z tym niskotonowym w sobie, natomiast Centralny i Surround milczą...
Sprawdzałem czy może coś w kablach pomąciłem, ale jak wybieram osobno A lub B to każdy głośnik przypisany danej grupie gra jak powinien:hmm:
...odnośnie opcji to próbowałem z Dolby Pro Logic II i też w połączeniu A i B gra bez Centr. i Surr.
zakładam, że i tak wszystko rozbija się o jakąś opcję w ampli, ale nie mogę się doszukać jaką! heh
Może ktoś miał już podobne przeżycia...?:) Zestaw świetny!:grin: i tylko do pełnego szczęścia brakuje mi odpalenia wszystkich głośników 5.0, a w najbliższym czasie jeszcze +sub 300 dla 5.1:D
Proszę o pomoc i z góry dziękuję za wszelkie pomysły:)
 

dartmind

New member
HeHe...:D
udało mi się! jednak walnąłem gapę w instrukcji... to podłączenie, które zastosowałem poprzednio, nie odnosiło się do mojego amplitunera... teraz dałem wszystko pod zestaw A i jest jak być powinno:)
ale jak na moje wymagania... poleciłbym jeszcze (do takiego zestawu jaki mam) subwoofer... bo brakuje w nich tej ciemni bass-u:cool:
Pozdrawiam
 
Do góry