PC --> Plazma --> amplituner

DarkAvenger

New member
Czy jeśli podłączę PC (karta graficzna HD4850 z wyjściem DVI (ale obsługującym HDMI , tzn. zawierającym również dźwięk poprzez przejściówkę DVI-HDMI) kablem HDMI 10 m do wejścia HDMI w Panasonicu TH46 PZ85E i potem z niego wyjściem cyfrowym optycznym dźwięk puszczę na amplituner to będzie działać? Tzn. czy dźwięk cyfrowy 5.1 z PC zostanie przekazany przez TV dalej do amplitunera i wypuszczony jako 5.1 bez problemów, zniekształceń/utraty jakości?

Dark Avenger
 

Ferrari95

New member
Pozwolę się podpiąć pod temat gdyż moje pytanie, choć nieco odmienne, również dotyczy podłączenia PC z plazmą i ampli.

Czy obraz z PC poprzez DVI puścić bezpośrednio do wejścia HDMI w TV czy do ampli i z niego kablem HDMI-HDMI do TV? Czy przy tej drugiej opcji mając AVR 255 będzie możliwe wykorzystanie upscaling'u do 1080p przy odlądaniu filmów DVD?

Co do dźwięku to czy podłączenie kablami minijack->2x chinch odpowiednich wyjść z karty dźwiękowej z wejściami w ampli i dalej ampli z zestawem kolumn 5.1 będzie najlepszym rozwiązaniem?

Nadmienię, że w moim zestawie KD komputer będzie wykorzystywany jako odtwarzacz DVD i tuner satelitarny DVB.

Z góry dziękuję za pomoc i wszelkie sugestie w temacie!
 

BoDeX

New member
A co to za kombinacje ?

- czy karta wypuści dźwięk po HDMI to się dopiero okaże , myślę, że nie .
- z TV wyjście OPTICAL służy tylko do DVB-T więc nie jest to przelotka

Rozwiązania - obraz po HDMI do TV , a dźwięk optykiem lub coaxialem do amplitunera .
 

DarkAvenger

New member
Tak. O takim rozwiązaniu myślałem na początku. Ale to oznacza kupno dwóch 10 metrowych kabli (HDMI i Tolink) i przeciąganie ich pomiędzy PC i TV. Liczyłem, że się uda tego uniknąć i ciągnąć tylko jeden długi kabel HDMI, a toslink krótki (1-1,5 m) od TV do amplitunera.

Czy HD4850 wypuści dźwięk po HDMI - sam się zastanawiam jak to możliwe, ale chyba by nie pisali o takiej funkcji, gdyby jej nie było, a tym czasem ATI wyraźnie zapewnia, że jest taka możliwość. Co ciekawe chyba nawet bez łączenia karty dźwiękowej z kartą graficzną przez SPDIF. Sam jesem ciekaw. Może ktoś to sprawdził w praktyce?

Dark Avenger
 

Ferrari95

New member
BoDeX napisał:
Rozwiązania - obraz po HDMI do TV , a dźwięk optykiem lub coaxialem do amplitunera .


Czy nie lepszym rozwiązaniem w przypadku Video jest połączenie DVI karty graficznej z HDMI in w ampli a następnie HDMI out ampli z HDMI in plazmy? Przy takiej opcji możliwe by było wykorzystanie mocy procesora video AVR 255 zanim obraz trafi do TV.

Do do dźwięku to uważnie przeczytałem informacje zawarte w manualu do AVR 255 i nie winika z nich jednoznacznie, czy połączenie S/PDIF out coaxial lub optical z karty dźwiękowej PC do odpowiedniego wejścia w ampli to najlepsze rozwiązanie. AVR 255 posiada gniazda oznaczone jako "8-channel Direct Input" i po wybraniu w ustawieniach karty dźwiękowej wyjściowego sygnału audio na 5.1 byłaby możliwość podłączenia poprzez kable "3.5mm Jack stereo -> 2xCINCH" odpowiednich wyjść audio na płycie głównej PC z wejściami w ampli.

Podsumowując, czy nie lepszym rozwiązaniem przy sprzęcie: PC, AVR 255, plazma, jest wykonanie połączeń audio i video pomiędzy PC a ampli, by na końcu poprzez HDMI przesłać do tv jedynie video z ampli?

Wiem, że to wszystko jest nieco zaplątane i może zabrzmieć trochę niezrozumiale ale po prześledzeniu wielu wątków tego forum nie znalazłem odpowiedźi na moje wątpliwości. Zależy mi na wykonaniu połączeń zapewniających najlepszą jakość obrazu i dźwięku.
 

billyb

New member
Witam
Aktualnie mam podlaczany Pc do telewizora kablem DVI-->HDMI. Dzieki temu Tv jast wykrywany jako drugi wyswietlacz dzieki czemu moge go ustawic w trybie DualViev i osobno konfigurowac np zmienic rozdzielczosc. Tera mam zamiar kupic amplituner z wiejsciem HDMI i przez niego podlaczyc PC do TV. Moje pytanie: Co wtedy wykryje mi PC? Amplituner cz tv? Czy dalej bede mogl wyswietlas drugi pulpit na tv i sterowac jego rozdielczascia itp ?
 

qura12

Member
Bez reklam
Na 99% wykryje ci amplituner ale myślę że nie zrobi to dużej różnicy ponieważ będziesz mógł ustawiać rozdzielczość tak samo jak do tv.
 

paniol

New member
DarkAvenger:
Czy HD4850 wypuści dźwięk po HDMI - sam się zastanawiam jak to możliwe, ale chyba by nie pisali o takiej funkcji, gdyby jej nie było, a tym czasem ATI wyraźnie zapewnia, że jest taka możliwość. Co ciekawe chyba nawet bez łączenia karty dźwiękowej z kartą graficzną przez SPDIF. Sam jesem ciekaw. Może ktoś to sprawdził w praktyce?

Stoję teraz w tym samym miejscu co Ty kiedyś (na krótsze odległości jedynie)... możesz powiedzieć, czy po HDMI idzie również dźwięk? I czy optykiem z tv przesyłany jest na ampla?
 
Do góry