Pytanie o gubienie sygnału wizji na DVD

kuna

New member
Witam wszystkich!
Moje pytanie dotyczy gubienia sygnału wizji po przełączeniu na kanał AV ( u mnie jest to CVBS ale o tym za chwilę) ale do rzeczy.
Posiadam od jakichs 4-ech miesięcy nagrywarkę FERGUSON RW 660 podłączoną do monitora LCD poprzez tuner i wcześniej nie było żadnych problemów z obrazem za każdym razem gdy przełączałem na AV.
Obecnie gdy to czynię (przełączam na AV) sygnał powitalny/wywoławczy FERGUSONA pojawia się dosłownie na 5 sekund i znika i by go znów odnaleźć za każdym razem muszę go skanować. Problem pojawił się jakieś 2 tygodnie temu po powrocie z urlopu, gdy znów wszystko podłączyłem do sieci. Jest to o tyle męczące, że gdy chcę coś nagrać z TIMEREM z TV, jest to nie możliwe, bo DVD po wyłączeniu gubi sygnał i za każdym razem by to uczynić musiałbym siedzieć w domu bo muszę nagrywać bezpośrednio po przeskanowaniu.
Sprawdzałem już kable, podłączenia, połączenia, tuner, DVD jak i sam kabel kablówki i nic więcej już nie przychodzi mi do głowy, co też może być przyczyną gubienia sygnału, bo wygląda na to że w sumie wszystko powinno być ok. a nie jest. :(
Dodam, że jestem kompletnym laikiem w tych tematach, więc za wszelką pomoc/odpowiedź będę wdzięczny i z góry dziekuję.

Pozdrawiam
kuna
 

xclone

Klub HDTV.com.pl
VIP
może nikt nie odpowiedział, bo nikt do końca nie zajarzył pytania ?
ja zrozumiałem, że odtwarzacz ma problem z pamiętaniem ustawień - jeśli tak jest, to prawdopodobnie zostaje serwis.. jeśli jest po gwarancji, proponuję jakiś zakład elektroniczny, a gdybyś miał problem ze znalezieniem takowego, pisz na prv - będzie się to wiązało z wysyłką, ale może znajomy będzie miał czas i chęć się pobawić..
 

kuna

New member
Dzieki za odpowiedź xclone!
Sprzęt ma dopiero jakieś 5-ęć miesięcy, więc jest na gwarancji z której zamierzam skorzystać...niech mi go sprawdzą.
Co do propozycji podrzucenia go twemu kumplowi równiez bardzo dziękuję ale ja także mam takiego kumpla, który mógłby się tym zająć ale traktuję go jako ostateczność, gdyby już wszystko inne zawiodło.
Mam jednak nadzieję, że skoro FERGUSON ma gwarancję, to goście dogrzebią się w nim o co kaman i wszystko będzie ok.
...choć mawiają, że nadzieja matką głupich! :D
W każdym bądź razie dzięki i pozdrawiam!

Kuna
 
Do góry