Jak podłączyć n-box <-> nagrywarke DVD <-> telewizor LCD

glodny20

New member
Witam forumowiczów,

mam nie lada problem z podłączeniem tych 3 urządzeń.

Zacznę od początku.
Posiadam n-box i nagrywarke DVD (SONY DRD-RX650) oraz telewizor Sony Bravia KLD-40D3500 i za cholerę nie wiem jak to podłączyć aby cieszyć się z możliwości każdego urządzenia.

Podłączyłem to w sposób następujący: Nagrywarkę przewodem HDMI do telewizora, n-box przewodem HDMI do telewizora. Do nagrywarki podlaczylem kabel telewizji naziemniej i potem kabelkiem antenowym do telewizora. Brakuje połączenia n-box'a z nagrywarką DVD. Odpada podłączenie poprzez SCART bo gdy włączony jest tryb 1080i na n-boxie nie działają porty scart.

W takiej konfiguracji mogę nagrać na nagrywarce DVD programy z anteny siatkowej ale nie nagram nic z satelity. Natomiast jak podłącze to za pomocą scart to muszę wyłączyć tryb HD na n-boxie i nie będę mógł się cieszyć HD na platformie n-ki. Proszę o podpowiedź jakąś mądrą głowę.

Z góry dzięki
 

roomster

New member
Połącz SCARTEM telewizor z nagrywarką. Złącza SCART w tym telewizorze to wejscia/wyjścia. Do nagrywarki jako wejscie sygnału. U mnie działa (mam inny nieco TV - 40X3500). I na nagrywarce nalezy wybrać jako wejscie własnie to złącze scart (u mnie to się nazywa LINE1 lub LINE2). Jak nie działa to jeszcze w TV należy w menu wybrać jako wyjście sygnału to gniazdo SCART do którego jest przyłączony kabel.
 

krzychwawa

New member
Mam podobny problem

Witam!Ja również nijak nie mogę zgrać ze sobą nagrywarki Panasonic EH68 z dekoderem Cyfry+ m-ki Thomson.W instrukcji nagrywarki jest napisane Scart AV1 nagrywarki z scart AV tv(również panasonic) scart AV2 nagrywarki z scart AV dekodera.HDMI nagrywarki z HDMI TV.Dekoder Thomson ma dwa scarty z podpisem telewizja i magnetowid.Za cholerę nie można zaprogramować nagrywarki tak aby można było nagrywać z tzw.timerem.Ponadto Thomson w swoim menu posiada również opcję zaprogramuj nagrania-magnetowid i jak wyżej,nic się nie dzieje.Pomocy!Dzięki
 

dojarek

New member
Witam,

Mam taki sam dylemat, jak autor wątku, z tą różnicą, że korzystam z cyfrowej kablówki (dekoder HD) i w kablu, oprócz cyfrowego - mam cały czas sygnał analogowy.
Dobrze myślę, że mogę nagrywarkę podłączyć koncentrykiem bezpośrednio do sygnału analogowego? Da mi to możliwość nagrywania innego kanału w czasie oglądania innego kanału z kablówki, prawda? Sama nagrywarka do TV podłączona byłaby przez HDMI.

Właśnie sprawdziłem, jak ten sygnał analogowy wygląda na TV - i nie jest najgorzej.

Pozdrawiam,
Jarek
 

dziadziol

New member
inne podłączenie

glodny20 spróbuj wykorzystać do podłączenia n-boxa z nagrywarką wyjść z dekodera o nazwie YPbPr,(są to te trzy kolorowe dziurki).Co prawda jest to analog ale aktywny w opcji przełączonej rozdzielczości na 720 lub 1080i.Myślę,że to rozwiąże Twój problem.
Pozdrawiam
 

EZOGHUL

New member
Nie wiem czy jest taka możliwość i czy jest sens takiego podlączenia.

Urządzenia to:
-dekoder telewizji "N"
-nagrwarka dvd Sony Hx780
-tv LCD PFL5603 Philipsa.

Myślałem o podłączeniu Dekoder - Nagrywarka /scart lub cyfrowe audio wideo/, a nastepnie Ngrywarka - TV /HDMI/. Dodatkowo chciałem połączyć Dekoder - TV /HDMI/. Czy tak można ?.

Cel? Jakość przy oglądaniu TV bez nagrywania - eliminuje sie jedno urządzenie.
 

samael

New member
Mam podobna konfiguracje jak krzychwawa i chyba ten sam problem.

Sprzet:

TV: Toshiba 46ZF355
Dekoder: Digit MF4-K ktory ma 2 wyjscia SCART (TV oraz VCR)
Nagrywarka: Panas DMR-EH68

Spialem to wszystko w nast. sposob:

Dekoder --> Nagrywarka kablem SCART
Nagrywarka --> TV tablem HDMI

W ten sposob moge nagrywac oraz ogladac obraz cyfrowy z dekodera.

Problem:

Dekoder w stand-by nie przepuszcza sygnalu z dekodera i musi byc wlaczony jesli chce ogladac TV.
Pytanie zatem jak to wszystko polaczyc abym:
- mogl ogladac i nagrywac sygnal cyfrowy
- oczywiscie ogladac w tym samym czasie inny kanal niz ten ktory nagrywam
- nie musiec wlaczac dekodera gdy tylko ogladam TV

Prosze o pomoc
 

roomster

New member
samael napisał:
Sprzet:

TV: Toshiba 46ZF355
Dekoder: Digit MF4-K ktory ma 2 wyjscia SCART (TV oraz VCR)
Nagrywarka: Panas DMR-EH68

Spialem to wszystko w nast. sposob:

Dekoder --> Nagrywarka kablem SCART
Nagrywarka --> TV tablem HDMI
..
Dekoder w stand-by nie przepuszcza sygnalu z dekodera i musi byc wlaczony jesli chce ogladac TV.
Pytanie zatem jak to wszystko polaczyc abym:
- mogl ogladac i nagrywac sygnal cyfrowy
- oczywiscie ogladac w tym samym czasie inny kanal niz ten ktory nagrywam
- nie musiec wlaczac dekodera gdy tylko ogladam TV

Prosze o pomoc
Wszystko jest w instrukcji dekodera (str. 10 schemat połączeń). Nagrywarkę połącz tak jak VCR w instrukcji. Brakuje u Ciebie kabla SCART miedzy dekoderem a TV. Dla pewności jeszcze zwykły kabel antenowy między dekoderem a TV.
W tym samym czasie nie można ogladać i nagrywać różnych programów.
Skąd masz sygnał? (jaka kablówka)
 

samael

New member
roomster napisał:
Wszystko jest w instrukcji dekodera (str. 10 schemat połączeń). Nagrywarkę połącz tak jak VCR w instrukcji. Brakuje u Ciebie kabla SCART miedzy dekoderem a TV. Dla pewności jeszcze zwykły kabel antenowy między dekoderem a TV.
W tym samym czasie nie można ogladać i nagrywać różnych programów.
Skąd masz sygnał? (jaka kablówka)

Tak instrukcje przerabialem. Dopiero wczoraj doszedlem do tego ze przy polaczeniu jak na str. 10 musze wbrac AV2 jako zewnetrzene zrodlo sygnalu czyli w tym przypadku dekoder zeby moc nagrywac sygnal cyfrowy. I prawie wyszystko stalo sie jasne niestety nagrywarka nie potrafi sobie pobrac listy programow telewizyjnych z dekodera. Jedyna mozliwosc to poprzez zwykle polaczenie kabllem antenowym :(

Szkoda ze nie mozna ogladac i nagrywac roznych kanalow w tym samym czasie (jest to wogole mozliwe?)

Co do kabla EURO miedzy Nagrywaka a TV to czy nie jest on zbedny skoro mam oba urzadzenia polaczone juz przez HDMI? Czemu mialo by sluzyc dodatkowe polaczenie obu urzadzen kablem EURO? Czy wtedy bede mogl przepuscic sygnal na TV bez koniecznosci wlaczania nagrywarki?

Kablowka INEA w Poznaniu.
 
Ostatnia edycja:

roomster

New member
samael napisał:
Tak instrukcje przerabialem. Dopiero wczoraj doszedlem do tego ze przy polaczeniu jak na str. 10 musze wbrac AV2 jako zewnetrzene zrodlo sygnalu czyli w tym przypadku dekoder zeby moc nagrywac sygnal cyfrowy. I prawie wyszystko stalo sie jasne niestety nagrywarka nie potrafi sobie pobrac listy programow telewizyjnych z dekodera. Jedyna mozliwosc to poprzez zwykle polaczenie kabllem antenowym :(

Szkoda ze nie mozna ogladac i nagrywac roznych kanalow w tym samym czasie (jest to wogole mozliwe?)

przez SCART przechodzi jedynie aktualnie wybrany program z dekodera. Nie ma i nie bedzie możliwości "pobrania" listy wszystkich programów. Jedynie - jak piszesz z kabla antenowego
Można nagrywać inny program pod warunkiem, że : oglądamy program z dekodera -> nagrywamy program z anteny lub odwrotnie
Piszesz jeszcze :"Co do kabla EURO miedzy Nagrywaka a TV to czy nie jest on zbedny " Ja napisałem o dodatkowym kablu między DEKODEREM a TV (nie między nagrywarką a TV). Powodzenia w walce z kablami!
 

samael

New member
roomster napisał:
Można nagrywać inny program pod warunkiem, że : oglądamy program z dekodera -> nagrywamy program z anteny lub odwrotnie
Piszesz jeszcze :"Co do kabla EURO miedzy Nagrywaka a TV to czy nie jest on zbedny " Ja napisałem o dodatkowym kablu między DEKODEREM a TV (nie między nagrywarką a TV). Powodzenia w walce z kablami!

No to by sie zgadzalo. Bo ostatecznie doszedlem do takich wlasnie rezultatow czyli:

Dekoder --> TV kabel EURO (zeby moc tylko ogladac TV)
Dekoder --> Nagrywarka kabel EURO (zeby moc nagrywac z dekodera aktualnie ogladany kanal)
Dekoder --> Nagrywarka kabel antenowy (zeby moc nagrywac program ktorego nie ogladam, ale sygnal jest wylacznie analogowy)
Nagrywarka --> TV kabel HDMI

I wszystko dziala.

Ostatnia moja watpliwosc wiaze sie z polaczeniem Nagywarki z TV poprzez EURO co widnieje w instrukcji. Do czego ma sluzyc to polaczenie?
 

matty567

New member
Ja mam problem z polaczeniem lcd, nagrywarki dvd i amplitunera.

Polaczenia wygladaja tak:
tv - nagr /hdmi
tv - ampli /2 cinche (dzwiek)
nagr - ampli /3cinche (j.w)

Kabel antenowy podlaczony jest do nagrywarki nastepnie do tv. Wszystko byloby ok gdyby nie to ze nagrany film nie ma dzwieku! Mecze sie z tym juz 3 dzien. Pomozcie!
 

Kedzior10

New member
Witam.

Mam mały problem. Posiadam n-box nagrywarkę LG RH388H i TV Sony Bravia. Jest możliwość podłączenia n-box do nagrywarki??

Mam podłączony n-box przez HDMI do TV, nagrywarkę do TV przez SCART i n-box do nagrywarki przez SCART. po takim podłączeniu mam dżwięk ale nie mam obrazu. Jak to podłączyć żeby to wszystko działało proszę o pomoc bo lecą fajne filmy i chciałbym trochę ponagrywać a nie wiem jak to podłączyć.
 

PopaY

New member
Bez reklam
Przez scart powinieneś mieć i fonię i obraz. Albo masz "uwalony" przewód, albo któreś ze złącz.
 

ascop

New member
Kedzior10 napisał:
Witam.

Mam mały problem. Posiadam n-box nagrywarkę LG RH388H i TV Sony Bravia. Jest możliwość podłączenia n-box do nagrywarki??

Mam podłączony n-box przez HDMI do TV, nagrywarkę do TV przez SCART i n-box do nagrywarki przez SCART. po takim podłączeniu mam dżwięk ale nie mam obrazu. Jak to podłączyć żeby to wszystko działało proszę o pomoc bo lecą fajne filmy i chciałbym trochę ponagrywać a nie wiem jak to podłączyć.

Mam ten sam problem co Ty i nie jest to wina uszkodzonego przewodu tylko "HD READY" blokady producenckiej HDCP (zabezpieczenie przed "piratowaniem").
To jest właśnie problem który należy rozwiązać. :confused:
 

pawek

New member
N-box nie wysyla sygnalu przez hdmi i euro jednoczesnie, jesli chcesz cos nagrac musisz zmienic rozdzielczasc w n-ce na sd1 przycisk RES na n-boxie.
 

ascop

New member
pawek napisał:
N-box nie wysyla sygnalu przez hdmi i euro jednoczesnie, jesli chcesz cos nagrac musisz zmienic rozdzielczasc w n-ce na sd1 przycisk RES na n-boxie.
A może można by było jednocześnie przesyłać sygnał z N-boxa za pomocą hdim oraz przewodem EURO-3xRCA (wyjście z N-boxa 3xRCA - wejście do DVD Euro). Czy w tym przypadku N-box wysyła sygnał z tych dwóch wyjść?
 

hubbit

New member
czy da rade takie podłączenie?

Witam,

czytam te posty, zbieram sie do kupna nagrywarki z twardym dyskiem sony (zastanawiam się miedzy at100 i hx780 - ktoś może wie jaka to różnica?) i podłaczenia jej z n-boxem (twardy dysk) i TV (sony 46W5500). Tak się zastanawiam czy przeszło by takie połączenie:
n-box-nagrywarka - kabel HDMI
nagrywarka - TV - euroscart.
W ten sposób mam 1080 na n-boxie a czy sygnał przy wyłączonej nagrywarce nie dojdzie z n-box'a do TV?
Proszę o radę i podpowiedzi.

Dzięki.
 

JackS.

New member
Bez reklam
Witam,

czytam te posty, zbieram sie do kupna nagrywarki z twardym dyskiem sony (zastanawiam się miedzy at100 i hx780 - ktoś może wie jaka to różnica?) i podłaczenia jej z n-boxem (twardy dysk) i TV (sony 46W5500). Tak się zastanawiam czy przeszło by takie połączenie:
n-box-nagrywarka - kabel HDMI

I nbox, i nagrywarka mają tylko wyjścia HDMI, więc nie możesz ich łączyć razem.
 

hubbit

New member
I nbox, i nagrywarka mają tylko wyjścia HDMI, więc nie możesz ich łączyć razem.

Dzięki za info - jaki jest zatem sposób - nagrać na n-box, podpiąc go scartem do nagrywarki, zmieniając ustawienie na n-boxie aby uaktywnić wyjście scart i wtedy nagrywać?

Proszę o jakieś rozwiązanie jak to najlepiej spiąc - n-box N, nagrywarka DVD i TV?
Dzięki
 
Do góry