Podłączenie Onkyo nr6100 z Lg oled i tunerem tv

leafs

New member
Mam problem z odpowiednim połączeniem amplitunera Onkyo tx nr6100 z Lg oled c9 i tunera canal+ 4k. Od tygodnia czytam różnego rodzaju przykłady idealnego połączenia tych trzech urządzeń ze sobą ale niestety nie udaje mi się otrzymać tego co chce. Kabel hdmi 2.1 podłączony jest z onkyo hdmi out main arc/earc do TV gniazda hdmi in arc, następnie drugim kablem hdmi podłączony jest tuner canal+ z onkyo gniazdo hdmi in. Włączając tylko tuner canal oraz TV na ekranie nie ma ani obrazu ani dźwięku. musze włączyć wtedy onkyo aby pojawił się obraz i dźwięk ale przez głośniki kina domowego. zależy mi na tym aby włączając tuner i TV mieć obraz i dźwięk z głośników TV a wtedy kiedy potrzebuję lepszy dźwięk włączam sobie amplituner. Czy da się jakoś to podłączyć aby zadziałało tak jak chce. z góry dzięki za odpowiedzi.
 

Flower87PL

New member
Witam mam ten sam problem z tym samym Amplitunerem Onkyo NR-6100 a TV LG C17. To samo jest u mnie samo TV i dekoder Play po włączeniu brak obrazu i dźwięku pomaga włączenie amplitunera po chwili jego wyłączenie powoduje że wszystko działa normalnie. Ale mam jeszcze kolejny problem czasem po włączeniu amplinutera i dekodera zanika obraz na 1-2 s dźwięk pozostaje i tak może dziać się co kilka naście sekund lub co kilka minut. Wraz zakupem amplinutera zamówiłem nowe kable do całego sprzętu więc nie wiem czym to może być spowodowane ustawienia dekodera czy ustawienia amplitunera.... ? Dodam że gdy korzystam z Xbox series X nie ma takich problemów tylko po włączeniu amplinutera z dekoderem. Z góry dziękuję za odpowiedź 😉
 
Do góry