Co wybrać: modulator HDMI czy spliter HDMI?

robercikz

New member
Aktualnie do tunera mediaboxa+ mam podłączony euroscartem telewizor HD oraz poprzez modulator SD i rozgałęźnik drugi telewizor (CRT) w drugim pokoju.
W związku ze zmianą sygnału nadawania chcę kupić nowy telewizor 4K i też mieć możliwość odbioru programu z satelity w drugim pokoju.
Wiem, że można do połączenia wykorzystać modulator HDMI, jednakże to trochę droga impreza, bo dobry modulator, to wydatek rzędu 700 zł, do tego spliter ok. 250 zł, przewody HDMI x 3, czyli ok. 70 zł, i robi się już 1000 zł.

I teraz moje pytanie:
1/ czy wystarczy jak kupię spliter (rozdzielacz) HDMI (obsługuje HDCP 2.2) z dwoma gniazdami HDMI (wyjście) i jednym HDMI (wejście) i podłączę je w następujący sposób:
a) przewodem HDMI połączę spliter (wejście) z tunerem mediabox+
b) przewodem HDM połączę spliter (wyjście) z telewizorem 4K w pokoju, w którym stoi tuner satelitarny
c) przewodem HDMI (10 m) połączę spliter (wyjście) z telewizorem w drugim pokoju (będzie tv HD)
Obraz tv naziemnej puszczę kablem antenowym z zastosowaniem rozgałęźnika do drugiego pokoju (czyli tak jak do tej pory).
 
Ostatnia edycja:

robercikz

New member
No i musiałem sam zdecydować.
Kupiłem telewizor, spliter marki Signal, podłączyłem dwa odbiorniki TV kablami hdmi podłączonymi do splitera i do telewizorów.
Wszystko działa, z jednym małym ale.....
Gdy w pokoju włączam telewizor, to w drugim pokoju, na drugim TV zanika na 2 sekundy obraz odbierany na satelicie.
 
Do góry