TV Samsung i soundbar Philips - rozłączanie

Kirek50

Moderator
Bez reklam
TV to Samsung 43KU6172 zaś soundbar to Philips Soundstage HTL4110B. Soundbar jest podłączony do TV przez złącze HDMI ARC, niby wszystko działa prawidłowo, ale coraz częściej zdarza się, iż soundbar po kolejnym włączeniu tv nie uruchamia się automatycznie, "znika" nagle jako źródło dźwięku i w menu "Dźwięk" telewizora nie ma możliwości wyboru urządzenia HDMI (jest niewidoczne). Rozwiązaniem jest odłączenie TV od zasilania, na kilka minut, później odbiornik znajduje soundbar i wszystko jest OK, ale po pewnym czasie (kolejne włączenie albo kilka dni) sytuacja się powtarza i mam tylko dźwięk z TV.
Kabel jest OK. Do TV po HDMI jest podłączony jeszcze box HiMedia Q10 Pro i Amazon Fire TV Stick Max
Dodam jeszcze, że gdy miałem podłączony wcześniej stick Chromecast 4 Google TV to włączenie równolegle soundbara powodowało znikanie i pojawianiu się obraz ze sticka. Problem nie występował przy połączeniu soundbara i TV w trybie Bluetooth.

1. Czy ktoś może doradzić jakieś rozwiązanie problemu?
2. Czy jeżeli podłączę TV z soundbarem kablem optycznym i jednocześnie HDMI to będę mógł sterować głośnością soundbara pilotem od TV? Nie chcę kupować bez sensu optyka.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Zacznij od twardego resetu urządzeń i daj znać.

To już było. Bez efektu. Tzn. efekt był taki sam jak po dziesięciominutowym odłączeniu TV od zasilania - kilka dni bezproblemowej pracy, później włączenie TV nie włącza soundbara i jest niewidoczny w menu TV.
 
Do góry