Brak dzwieku atmos w pc

dawtom

New member
Czesc,


Mam problem z podlaczeniem pc do amplitunera/kina domowego i tv i uzyskaniu dzwieku w ustawieniu w anglojezycznym windowsie "speaker setup" (ustawienia glosnikow?) na wartosc "Dolby Atmos for home theater".



Posiadam:
- zestaw kolumn jamo s809 + nakladki atmos s8
- Amplituner onkyo tx sr 444 (z atmos)

- Telewizor Philips 65PUS7354/12 (z atmos)

- 2 Kable hdmi 2.1
- laptop hp pavilion - dokladnie ten model(k.graficzna GTX 1050Ti): kod producenta: 15-bc408nw (5MK42EA)-240 SSD M.2
- System windows 10


Obecnie dzwiek dziala tylko w ustawieniu glosnikow w windowsie jako stereo zamiast dolby atmos for home theater. Po przelaczeniu na ten tryb nie mam kompletnie dzwieku.
Natomiast w trybie stereo jest on poprawny ale gry oraz netflix przez to nie widzi tego ustawienia i max co moge uzyskac to przelaczanie sie automatycznie amplitunera w tryb D+ po wlaczeniu aplikacji netflixa.


Zainstalowalem aplikacje Dolby access i tam wykonalem konfiguracje. Znalazlem rowniez wersje "DolbyAccess_3.2.169" ktora byla ostatnia stabilna i nie sprawiajaca problemow. Niestety rowniez nie pomoglo.


Zainstalowane kodeki: k-lite codec pack z ustawieniami jak ponizej:

Audio decoder output: same as input
Audio bitstreaming to external device: Enabled(= receiver decodes audio); Hdmi connection
Bitstreaming formats: zaznaczone wszystkie mozliwe tj. AC3, DTS, E-AC3, DTS-HD,TrueHD
(nie widze tutaj atmosa- czy to poprawne?)



Warto tez dodac ze jesli wybiore w windowsie ustawienie glosnikow na 5.1 badz 7.1 to po wlaczeniu np muzyki w foobarze(program do odtwarzania) zamiast normalnego dzwieku mam taki szum na zasadzie 1 sekunda glosnego szumu, przerwa 1 sekunda i tak w petli.


Polaczenie: Laptop podlaczony przez Kabel HDMI do amplitunera ONKYO do gniazda BD/DVD. Kolejny kabel hdmi polaczony do gniazda "HDMI ARC" w TV oraz "TO TV HDMI OUT" w amplitunerze ONKYO.


Ustawienia w tv w zakladce format wyjscia cyfrowego na "wielokanalowy (obejscie) do ktorego opis brzmi:
"Wybierz opcje wielokanalowy obejscie aby przy uzyciu zlacza HDMI ARC wysylac oryginalny strumien bitowy do podlaczonego systemu dzwieku HDMI..."


Ustawienia na amplitunerze w zakladce Hardware-> HDMI:
HDMI CEC (RIHD): ON
HDMI Standby Through: Auto (Eco)

Audio Return Channel: Auto
Auto Lip Sync: ON


Czy problem lezy w jakichs ustawieniach amplitunera/tv badz niepoprawnym polaczeniu czy to jakies bledy w windowsie i sterownikach? Zaznaczam ze wielokrotnie juz przeinstalowalem zarowno sterowniki do wszystkich urzadzen audio (m.in. NVIDIA High definition audio w wersji 10.0.19041.1 oraz Realtek audio w wersji 10.0.19041.1.
Oprocz tego oczywscie wszystkie aktualizacje w tv i windowsie mam zrobione.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
A nie lepiej i prościej zainstalować Cyberlink Power DVD, niż tak się męczyć i zaśmiecać system? Pobierz triala (30 dni) i potestuj. Przypasuje? Kupisz. Jeśli nie, w co wątpię, odpuścisz.
 

dawtom

New member
A nie lepiej i prościej zainstalować Cyberlink Power DVD, niż tak się męczyć i zaśmiecać system? Pobierz triala (30 dni) i potestuj. Przypasuje? Kupisz. Jeśli nie, w co wątpię, odpuścisz.


Hej, problem polega na tym ze nie mam dzwieku po tym jak ustawie teoretycznie wszystko poprawnie, a nie na tym ze nie mam odtwarzacza do filmow. Jest to o tyle kluczowe ze gry jak np FORZA 5 oraz Cyberpunk ktore posiadaja takowa funkcje rowniez po wlaczeniu w tym ustawieniu nie maja dzwieku.
Pytanie jest czy gdzies popelnilem blad konfiguracyjny/podlaczeniowy?


Odtwarzacza nie znalem wczesniej, bo korzystalem dotychczas z netflixa, ktory rowniez nie chce przelaczyc sie w tryb atmos ale mysle ze moze sie przydac w przyszlosci wiec dziekuje ;)
 
Do góry