Laptop+soudbar+telewizor

Nano44

New member
Witam wszystkich. Posiadam soundbara Samsung hw- q70r z Dolby Atmos i telewizor Samsung ue50ku6072u bez Atmosa. Do tego chce kupić laptopa i połaczyć to wszystko kablami HDMI abym mogl sobie ogladać filmy z Atmosem. Wyczytałem, ze aby Atmos był poprawnie odtwarzany trzeba go przesyłać kablami HDMI 2.1. Spoko: lapka kupię z wejsciem hdmi 2.1, soudbar juz posiada 2.1, no ale problem z tym, ze moj tv jest juz dość stary i posiada tylko hdmi 2.0. No dobra ale czy jeśli przeslę atmosa z lapka do soundbara to czy właśnie soundbar nie odtworzy mi tego atmosa i nie puści dalej obrazu poprzez hdmi 2.0 do telewizora? Wydaje mi sie, ze w tej sytuacji nie potrzebuje mieć TV z atmosem aby go normalnie odtwarzać. Czy moglby mi ktoś powiedzieć czy dobrze myślę?
 

Masterjam

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja mam identycznie tylko zamiast laptopa , xbox.
Łączysz tak: laptop do soundbara i z soundbara do TV , i to wszystko. Jak soundbar dostanie DA to go będzie widać na wyświetlaczu belki :)
 

Nano44

New member
Dzieki wielkie koledzy za odpowiedzi. Pani ze wsparcia technicznego Samsunga twierdzi, że nie ma opcji bym odtworzył Atmosa ponieważ telewizor go nie obsługuje. @Masterjam jakie wrażenia z Atmosa na soundbarze? Słychać fajnie efekty?
 

Masterjam

Klub HDTV.com.pl
VIP
Odtwarzając bluray na xboxie jest świetnie, fajnie soundbar się zgłasza że idzie ścieżka Atmos. Jurasic World czy Transformers , oglądałem kilka razy ale z takim dźwiękiem film na nowo się ogląda. Na razie tylko tak mogę bo na przykład z Kodi tylko dolby Digital idzie , ale to normalne. Najważniejsze źródło.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
 
Do góry