Xbox+Soundbar+TV Samsung

niezmienny

New member
Urządzenia: Samsung NU8002 (TV) + Samsung Hw-Q800t (Soundbar) + Xbox One S

Witam. Wiem, że temat wałkowany, przeczytałem chyba wszystkie możliwe jednak nadal nie mogę znaleźć odpowiedzi na pytanie. TV nie obsługuje ATMOS, więc chciałem obejść i podlączyć XBOX jako zewnętrzne źródło BlueRay i w ten sposób np oglądać Netflixa po Atmosie. Jeszcze przed zakupem i podpięciem soundbara, telewizor sam wychwycił podłączenie HDMI jako Xbox i nawet w skrótach źródłach było wyświetlone logo XBOX (dodam, że TV sam przechodził w Tryb gry).
Podłączyłem urządzenia jak książka pisze czyli: XBOX Out > Soundbar IN następnie Soundbar OUT ARC > TV ARC. W tym momencie telewizor wyłapuje źródło HDMI jako Soundbar, po kilku próbach wkońcu TV złapie obraz z Xboxa, jednak jak można się domyśleć, nie wykrywa go już jako konsoli, tylko jako soundbar i tym samym nie przechodzi automatycznie w Tryb gry. W tym schemacie, DOLBY ATMOS działa prawidłowo jednak widać ewidentnie, że po uruchomieniu gry grafika jest nie do przyjęcia. I to jest główny problem.. Co mi z Atmosa jak grafika w grach jest jak pixele.. Po wypięciu XBOXa z soundbara, grafika wraca do normalności jednak Atmosa brak. Dodam, że próbowałem różnych kabli i na każdym jest problem z downgradem grafiki... Proszę o pomoc..
 

niezmienny

New member
Dla potomnych, którzy męczą się z podobnym problemem.

TV Samsung posiada taką opcje jak: Ustawienia > Ogólne > Menadżer urządzeń zewnętrznych > HDMI UHD Color i tam trzeba wybrać aktywną opcję dla HDMI nr X (tam gdzie wpięty soundbar do ARC).
 
Do góry