TV + stary ampli + dekoder CP

Ajni

New member
Witam

Kupiłem niedawno nowy TV philips 65pus8535/12 (android tv) do tego mam dekoder cyfrowego Polsatu evobox pvr i stary amplituner kina domowego technics sa-dx850.
Stary TV miałem podpięty z ampli za pomocą kabla optycznego, a dekoder do tv przez hdmi. Regulacja głośności była z pilota do dekodera i więcej nie trzeba było.

Teraz w identycznej konfiguracji dekoder-hdmi-tv-optyk-ampli mam regulacje głośności poprzez pilot z dekodera ale po uruchomieniu np YouTube z tv nie ma możliwości regulacji z pilota tv. Muszę użyć trzeci pilot od amplitunera.
Po długim kopaniu wiem że sygnał wy optyczny z tv jest o stałej mocy i jest to nie do ruszenia (co jest dziwne bo dekoder CP też ma wyjście optyczne i tam można regulować z pilota).

Jak to podłączyć żeby z tv miec możliwość regulacji głośnością. W TV są 4 gniazda hdmi arc, optyk i ey słuchawkowe (ale ma oddzielną regulacje), w ampli we to optyk i chinche, nie mam hdmi.

Wg innych jedyna opcja do wymienić ampli na taki z we hdmi.
Ja znalazłem konwerter np. Sph-ae04 z hdmi na optyka. Tylko czy na gnieździe w TV hdmi arc jest zawsze sygnał audio?
Plan jest taki dekoder cp-hdmi1-tv-hdmi2-konwerter-optyk-ampli.
Choć wydaje mi się ze to nie zadziała, bo w gnieździe hdmi2 nie będzie głosu używając np. YouTube?

Poratujcie coś
 
Do góry