Losowe problemy z dźwiękiem/obrazem.

meda11

New member
TV - Samsung QE49Q67RATXXH
Ampli, kolumny- H/K AVR 161 + set JBL Studio
Konsole - Xbox Series X, PlayStation 4 Pro, Nintendo Switch
Modem - UPC Compal Connect Box

Potrzebuje Waszem pomocy. Od momentu podłączenia powyższego zestawu mam nieustające problemy z dźwiękiem/obrazem. Połączenie wszystkiego wygląda następująco. Konsole podłączone są bezpośrednio do TV (porty HDMI 1-3). Do portu HDMI nr 4 podłączyłem ampli, bo jak podaje sam TV to jedyny port z ARC. Do TV dodatkowo płynie sygnał telewizyjny z modemu UPC. W teorii wszystko jest połączone jak należy. W Samsungu aktywny jest Anynet+ (HDMI-CEC), a w Harmanie HDMI Link na On. Obraz i dźwięk z konsol lecą bezpośrednio do TV, a ten dzięki ARC przesyła dźwięk do amplitunera. I teraz tak. Często zdarza się, że włączając TV nie włącza się ampli. Nie raz i nie dwa zdarza się, że po jakimś czasie wyłącza się sam ampli. Innym razem gdy wyłączam TV (i automatycznie wyłącza się z nim ampli) to ten po kilku/nastu sekundach włącza się sam. Ale na to machnąłbym jeszcze ręką chociaż to idiotyczne. Słabe jest też to, że jedynymi formatami dźwiękowymi jakie mogę usłyszeć na ampli to "zwykłe" DD5.1 i DTS. I mówię tutaj zarówno o grach z konsol (najnowszy Xbox twierdzi, że mój sprzęt nie obsługuje nic ponad wymienione formaty), filmach z BR jak i serwisów jak Apple TV, Rakuten czy Netflix (odpalanych z poziomu samego Samsunga). To nie jest kwestia kabli HDMI. Mam kable (2.0b) od Hama, Prolink, Unitek jak i dołączany do Xboxa (2.1) więc to nie w nich leży problem. Ale na to też bym machnął ręką... Najgorszy jest notoryczny brak dźwięku w ogóle. Za każdym razem gdy włączam TV i ampli uruchomi się razem z nim to dźwięk leci pierw w TV, wyskakuje komunikat o wykryciu ampli i pytanie czy pozwolić na puszczenie dźwięku po Bluetooth. Gdy wchodzę do opcji dźwięku telewizora by zmienić z jego głośników na HDMI ARC do ampli to czasami opcja ta jest dostępna, a czasami nie. Gdy zaczynam grzebać głębiej w ustawieniach TV to wyskakuje komunikat, że należy mieć połączony ampli do odpowiedniego portu HDMI z ARC (nr 4). Tylko, że wszystko jest połączone tak jak należy. Od kilku dni doszło jeszcze to, że czasami na dźwięku HDMI ARC nie ma nie tylko dźwięku ale też obraz z kablówki/konsoli pojawia się na 2-3 sekundy, po czym znika. Dopiero jak przełączę z HDMI ARC na głośniki telewizora to wraca dźwięk jak i obraz z kablówki/konsoli. Ta cholerna losowość zaczyna mnie już doprowadzać do szału. Czy ktoś z Was jest w stanie mi pomóc? Może istnieje jakaś "ukryta" opcja/kombinacja klawiszy która odblokuje pełny dźwięk (a nie tylko DD5.1/DTS) i skończy tę cholerną losowość? Znajomy miał problem z brakiem wyższych formatów dźwiękowych przy konfiguracji LG CX, Xbox Series X i ampli Onkyo (miały tylko dźwięk stereo zarówno w grach jak i filmach na BR). Okazało się, że porty HDMI w Onkyo należy odblokować jakąś kombinacją klawiszy czy po przejściu kilku okien opcji. Po cichu licze, że u mnie też to kwestia debilnego ukrycia jakiejś opcji... Będę dozgonnie wdzięczny za pomoc. :blagam:
 
Ostatnia edycja:
Do góry