Amplituner Onkyo TX SR506 + Smart Tv + UPC + DVD

Bartasinme

New member
Dzień Dobry,

kupiłem nowy telewizor Philips 50PUS8535/12.

Mam stary amplituner kina domowego Onkyo TX SR506. Charakteryzuje się on m.in. tym, że podłączane sprzęty video przez łącze HDMI wymagają dodatkowego połączenia Audio COAX lub OPT.

Ma 4 wejścia HDMI, jedno wyjście HDMI oraz m.in. 2 wejścia audio OPT i 2 wejścia audio COAX.

Mam dekoder Telewizji UPC model PACE oraz odtwarzacz DVD/Blue Ray też Onkyo.

Chciałbym odtwarzając treści ze Smart TV, z UPC oraz z DVD mieć sygnał audio 5.1 / Dolby Digital, a także odtwarzając treści z UPC i DVD mieć dobrą jakość VIDEO.

Chciałbym też zmieniać źródło na amplitunerze, ale rozważę inne opcje.

Myślałem, żeby
UPC---> Ampl za pomocą HDMI + OPT
DVD---> Ampl za pomocą HDMI + COAX
Ampl ---> TV za pomocą HDMI (przesyłanie sygnału video z UPC i DVD)
TV ---> Ampl za pomocą OPT (przesylanie sygnału audio z Smart TV do kina domowego).

Czy taka konfiguracja ma sens?

Czy może lepiej podłączyć UPC i DVD do odpowiednich wejść HDMI w telewizorze, a TV do AMP optykiem?
Wtedy jak rozumiem i audio i video idą do TV po HDMI, a audio wraca do wzmacniacza optykiem. Zmieniam sobie tylko źródło sygnału Video na pilocie TV.

Nie jestem pewien, proszę o poradę, które z tych podłączeń wygodniejsze i lepiej się sprawdzi. Zależy mi, żeby tam gdzie treści wyświetlane to umożliwiają mieć dźwięk 5.1.

Z pozdrowieniami,
Bartasinme
 

wolfikx

New member
Ja bym podłączył UPC i dvd po HDMI do Ampli i puścił zwrotny cyfrowy z tv do Ampli.
Mam podobnie ale mój amplituner obsługuje zwrotny audio w HDMI.
Najważniejsze pytanie co twój Smart może przesłać bo to nie jest takie oczywiste.
 

Ajni

New member
Jak puścisz dźwięk z tv na ampli poprzez optyka to jedyna regulacja głośności jaka będzie to na ampli. Nie da się na tv regulować poziomu głośności poprzez kabel optyczny.
Jestem na podobnym etapie i już mnie to wkurza. Bo dekoder CP może regulować głośność na optyku a piękny sprytny Smart tv nie.
 
Do góry