Tv + soundbar + xbox

jasiekb

New member
TV: Samaung QE65Q7FNA***
Soundbar: Samsung HW-N850 H/K
Konsola: Xbox series x


Dwa scenariusze i kazdy zly:


1. TV polaczony z Soundbarem po HDMI ARC, XBOX polaczony z TV po HDMI.
Efekt:
Video - wszystko ok, 4k, 60hz itd... zmienna czestotliwosc odswiezania dziala (zdjecie 1)
Audio - Dolby Atmos nie dziala wiec dzwiek slaby

2. TV polaczony z Soundbarem po HDMI ARC, Xbox polaczony z Soundbarem po HDMI.
Efekt:
Video - nie do konca dobrze bo***zmienna czestotliwosc odswiezania nie dziala (zdjecie 2). Roznica widoczna np. W FIFA 21. Podczas pierwszego kopniecia po stalym fragmencie gry delikatnie rozmywa zawodnika podajacego i odbierajacego, takie male scinki/rozmycia samych postaci.
Audio - petarda, Dolby Atmos dziala.

Zastanawiajace jest jeszcze to ze bezposrednio z TV, z wbudowanej apki prime video, TV puszcza do Soundbara Dolby Atmos. Ale jak podpinam xboxa do TV to juz nie przechodzi Dolby Atmos z xboxa do Soundbara.

Bardzo prosze o rade czy da sie te trzy elementy: TV + Soundbar + Xbox polaczyc tak zeby nie bylo utraty jakosci ani na audio ani na video jednoczesnie? Mnie sie skonczyly pomysly. Moze ktos to ogarnie.

Pzdr
jb
 

mover2002

New member
podbijam temat bo mam podobny problem. Czy muszę podłączyć xboxa series x do soundbara by uzyskać Dolby Atmos ?
Nie mogę ustawić aby działało podłączenie xbox - telewizor - soundbar.
Telewizor przesyła DA z netflixa i pendraiva

telewizor samsung q60r model 2019
soundbar samsung q800t
 

niezmienny

New member
TV: Samaung QE65Q7FNA***
Soundbar: Samsung HW-N850 H/K
Konsola: Xbox series x


Dwa scenariusze i kazdy zly:


1. TV polaczony z Soundbarem po HDMI ARC, XBOX polaczony z TV po HDMI.
Efekt:
Video - wszystko ok, 4k, 60hz itd... zmienna czestotliwosc odswiezania dziala (zdjecie 1)
Audio - Dolby Atmos nie dziala wiec dzwiek slaby

2. TV polaczony z Soundbarem po HDMI ARC, Xbox polaczony z Soundbarem po HDMI.
Efekt:
Video - nie do konca dobrze bo***zmienna czestotliwosc odswiezania nie dziala (zdjecie 2). Roznica widoczna np. W FIFA 21. Podczas pierwszego kopniecia po stalym fragmencie gry delikatnie rozmywa zawodnika podajacego i odbierajacego, takie male scinki/rozmycia samych postaci.
Audio - petarda, Dolby Atmos dziala.

Zastanawiajace jest jeszcze to ze bezposrednio z TV, z wbudowanej apki prime video, TV puszcza do Soundbara Dolby Atmos. Ale jak podpinam xboxa do TV to juz nie przechodzi Dolby Atmos z xboxa do Soundbara.

Bardzo prosze o rade czy da sie te trzy elementy: TV + Soundbar + Xbox polaczyc tak zeby nie bylo utraty jakosci ani na audio ani na video jednoczesnie? Mnie sie skonczyly pomysly. Moze ktos to ogarnie.

Pzdr
jb

Cześć, udało Ci się rozwiązać ten problem? Mam podobnie jak ty, telewizor (Samsung NU8002) soundbar (Samsung Hw-Q800t). Podłączam XBOX out > Soundbar IN a następnie Soundbar OUT > TV ARC, atmos działa pięknie jednak grafika w grach ewidentnie spadła i jest nie do zaakceptowania.. Ktoś pomoże??
 
Do góry