TV, projektor i kino domowe

ondul

New member
Witam,
Mam podłączony tv ( samsung ue65ks7000s)- do wyjścia hdmi amplitunera onkyo tx nr 656, do wyjścia hdmi sub - projektor epson eh-tw7000.
I teraz wszystko jest ok póki nie włączę dekoder nc 4K
Jeśli włączony jest tv i projektor - działa wszystko ok.
Sam projektor działa.
Sam tv - pokazuje błąd hdcp.
Gdy odepnę kabel projektora - wtedy tv działa.
Coś trzeba jeszcze gdzieś włączyć, jakąś opcję?
Kabel raczej ok - jeśli 2 naraz działają.
Proszę o pomoc.
Pozdrawiam
 

ondul

New member
Doszło Ps5 jak to wszystko mądrze podłączyc?

Witam,
Jak w tytule, dołożyłem ps5 i teraz to dopiero jazda, żeby to wszystko normalnie dzialalo.
Tv przez ampli z ps5 działa, projektor nie. Kabel wydaje się ok - bo podpięte ps5 bezpośrednio do projektora działa.
Proszę mistrzów o pomoc:)
Pozdrawiam

Witam,
Mam podłączony tv ( samsung ue65ks7000s)- do wyjścia hdmi amplitunera onkyo tx nr 656, do wyjścia hdmi sub - projektor epson eh-tw7000.
I teraz wszystko jest ok póki nie włączę dekoder nc 4K
Jeśli włączony jest tv i projektor - działa wszystko ok.
Sam projektor działa.
Sam tv - pokazuje błąd hdcp.
Gdy odepnę kabel projektora - wtedy tv działa.
Coś trzeba jeszcze gdzieś włączyć, jakąś opcję?
Kabel raczej ok - jeśli 2 naraz działają.
Proszę o pomoc.
Pozdrawiam
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
hdmi out w ampku - jedno pod tv, drugie pod projektor.
konole i dekoder pod gniazha hdmu in w onkyo. Jak nie dziala, jak piszesz, zamien ze soba kable, ktore sa pod hdmi out
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
cholera wie, moze obsluga hdcp, ale watpie.
Wiesz, ze ja od zakupu ps5 mam problem podobny do Twojego. Android box zidoo-x9s i ps 5 podlaczone bezposrednio pod projektor jest wszystko ok. Jak poprzez amplituner pioneera, mam obraz i co ok. 4 min. wylacza sie obraz na ok. 15 sek, pozniej wracaa. Ale jak poprzez aampka mam pod Tv do to jest ok. I badz tu madry..., heh
 
Ostatnia edycja:

ondul

New member
Co ciekawe, popróbowałem i jak na chwile włączę nkę na projektorze, i następnie przełączę na wejście ps5 to działa... wyglada mi to na problem wykrywania przez ps5 rozdzielczości projektora (jak jest podpiety przez ampli). Projektor ma HDR i jak podepnę bezpośrednio, to HDR wykrywa, a przez ampli to pisze że nie ma hdr..



cholera wie, moze obsluga hdcp, ale watpie.
Wiesz, ze ja od zakupu ps5 mam problem podobny do Twojego. Android box zidoo-x9s i ps 5 podlaczone bezposrednio pod projektor jest wszystko ok. Jak poprzez amplituner pioneera, mam obraz i co ok. 4 min. wylacza sie obraz na ok. 15 sek, pozniej wracaa. Ale jak poprzez aampka mam pod Tv do to jest ok. I badz tu madry..., heh
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
projek

moze jedno ma hdr, a drugie hdr+ i tu wywala blad. Jaki projektor?

Sprawdz, czy kazde HDMI IN, OUT w ampku obsluguje HDR, jesli tak, to jakie, HDR, HDR10, HDR+
 
Ostatnia edycja:

waldi.s

New member
Problem może być po stronie przewodu hdmi do projektora. Jaką ma długość i jaki rodzaj przewodu?
 
Ostatnia edycja:

ondul

New member
Fakt, przewód ma już z 10 lat i 10metrów (marki nie znam), ale jak podepnę bezpośrednio wszystko działa.
W tym momencie jak przełacze w ampli na ncplus, a następnie na ps też wszystko działa tylko bez hdr na projektorze.



Problem może być po stronie przewodu hdmi do projektora. Jaką ma długość i jaki rodzaj przewodu?
 

waldi.s

New member
Przypuszczam że przewód nie spełnia norm hdcp 2.2, a dekoder nc+ pewnie wpięty do hdmi 2 (od 1-3 hdmi hdcp 2.2 ,4-5 hdmi hdcp 1.4). Podepnij na próbę dekoder do hdmi 4 albo 5. Cały problem jest w kablach , ampli i przez te zmiany w hdcp. Miałem podobny problem z onkyo 686 który ma wszystkie wejścia hdcp 2.2, zastosowałem konwerter hdcp, ale w twoim przypadku myślę że nie będzie to potrzebne. Twój ampli chyba w ustawieniach ma możliwość wyboru sygnału na wejściach hdmi( hdcp 2.2 lub 1.4
 

waldi.s

New member
Dodam że dekoder wypuszcza sygnał hdcp2.2, a ampli próbuje przesłać to dalej z chwilą gdy wlączysz projektor na kablu niespełniającym norm wywala błąd hdcp. Gdy podłączysz bezpośrednio projektor do dekodera, dekoder negocjuje połączenie z niższym protokołem i wszystko działa. Na 99% kabel hdmi do projektora jest problemem.
 

ondul

New member
ok, wymienię ten kabel .
Jakiś polecicie ? nie drogi, a dobry, sprawdzony?



Dzięki za pomoc :)


Dodam że dekoder wypuszcza sygnał hdcp2.2, a ampli próbuje przesłać to dalej z chwilą gdy wlączysz projektor na kablu niespełniającym norm wywala błąd hdcp. Gdy podłączysz bezpośrednio projektor do dekodera, dekoder negocjuje połączenie z niższym protokołem i wszystko działa. Na 99% kabel hdmi do projektora jest problemem.
 
Do góry