Podłaczenie amplitunerow Pioneer i Yamaha do subwoofera.

devil905

New member
Witam.
Potrzebuje pomocy w celu doradzenia jak podłączyć 2 amplitunery do aktywnego suba. Już wyjaśniam o co mi chodzi.
Posiadam amplituner kina domowego Pioneer 534 do którego mam podłączony zestaw głośników Polk Audio 1600 w którym jest aktywny subwoofer ( posiada wejście line in L i R. Nie posiada LFE. Drugi amplituner który posiadam do muzyki to stereo Yamaha rn803d, do niego mam podłączone monitory Focal Chorus 706. Jako że lubię bas wykorzystuje sub od zestawu Polk Audio do amplitunera stereo. Od każdego ampli mam wyprowadzony kabel melodika 1 chinch 1 chinch. I jeżeli oglądalem film lub grałem na konsoli podłączałem kabel od pioniera do line in biały kolor. Analogicznie, jeżeli słuchałem muzyki, a chcialem basu więcej wypinałem poprzedni i wpinalem od Yamahy do tego samego wejścia.
Chce teraz zmienić subwoofer na trochę lepszy i jestem na kupnie Yamahy sw300 który jest aktywny ale ma więcej wejść. Mianowicie line in R i L oraz LFE. Jak to teraz najlepiej podlaczyc? Czytałem że jak jest wejście LFE to powinno się go używać w pierwszej kolejnosci to prawda? Czy tam samo jak miałem wcześniej? Czyli 1 chinch do LFE od Pioneera i analogicznie od Yamahy? Czy może 1 chinch od jednego i drugiego ampli do line in L? 3 możliwość to może kupić nowe kable typu Y i podmieniać podłączajc 1 chinch do line In R i L i tak samo podmieniając? Czy może ostatni hardkorowy sposób np od Pioneera 1 chinch 1 chinch do LFE, a od Yamahy Y czyli 1 chinch 2 chinch do Line In R i L i wtedy mam podpięte 2 amplitunery i w zależności co puszcze to będzie sygnał. Jak to widzicie? Pozdrawiam.
 
Do góry