amplituner + tv + projektor - podłączenie?

err_or

New member
Witam.

Mój sprzęt: amplituner Yamaha Rx-V485, telewizor TCL 55dp660 i projektor Optoma hd144x. Docelowo cały czas telewizor jest podpięty kablem do hdmi out (arc) i tak śmiga w większości przypadków. W momencie kiedy chcę użyć projektor wyciągam ten kabel z amplitunera i podłączam do hdmi out właśnie projektor. Teraz sprawa jest taka, że mimo tego, że często taki manewr się nie dzieję, to po pierwsze - jest to trochę uciążliwe, po drugie - wiem, że takie wkładanie/wyciąganie kabli nie jest za dobre dla wtyczek jak i samego portu. Pytanie teraz co najprostszego mogę zastosować (splitter?) żeby i telewizor i projektor były podłączone do tego hdmi out i jakie to będzie miało skutki w odbiorze (jakości?) przesyłu? Dodam, że oba urządzenia nigdy razem w tym samym momencie nie będą włączone. Chodzi tylko o fakt nie wyciągania tych kabli z tego portu, żeby go czasem w końcu coś nie trafiło :/
 

IroTv

New member
Cześć,

mam taki sam problem.
TV LG C1 + AV Yamaha RX V6A +Projektor NEC

Amplituner ma tylko jedno wyjście sygnału ARC i działa z TV i działa jak podłączę projektor. Natomiast chciałbym użyć switch, który będzie rozdzielał sygnał w zależności od wyboru ekranu do wyświetlania. Do amplitunera mam podłączony MiBox i z tego sygnału idzie na projektor.
Kupiłem już dwa switche i jak amplituner z projektorem działa, to już z TV nie działa. Domyślam się, że to dlatego, że wyjście z TV i Amplitunera jest ARC i switch zaburza przesył obustronny dźwięku. To moja teoria bo się kompletnei nei znam na tym.
Ma ktoś jakies rozwiązanie lub poleci switch, który to będzie ogarniał ?
 
Do góry