Pomoc z konfiguracją telewizora, amplitunera, laptopa do odtwarzania filmów 4K z HDR.

Lukkiii

New member
Witam mam kilka pytań odnośnie konfiguracji amplitunera, telewizora i laptopa. Chodzi mi by odtwarzać filmy w 4K z HDR z laptopa podłączonego do amplitunera.

Mój sprzęt:

Amplituner: ONKYO TX-NR696

Telewizor: LG OLED C8

Laptop: ASUS GL503VD i7

Telewizor połączony jest z amplitunerem poprzez HDMI ARC.

Laptop z amplitunerem jest połączony kablem HDMI 1.4 do portu na amplitunerze z napisem PC.

Dźwięk w dolby atmos bardzo dobrze działa jednak pojawia się problem z obrazem. Laptop posiada maksymalną rozdzielczość 1920x1080. Gdy podłączę laptop do amplitunera to mogę wybrać na laptopie tylko rozdzielczość 1920x1080 (opcja duplikuj ekran) w opcjach windowsa. Na amplitunerze w info pisze input 1920x1080 ---> output 3840x2160 ale czy to aby na pewno jest czyste 4K czy tylko upscalling? Czy film który ma rozdzielczość 4K włączony na tym laptopie na ekranie TV będzie miał rozdzielczość 4K po upscallingu z fullhd czy czyste 4k? W momencie gdy wyłączę ekran laptopa i obraz jest tylko na TV mogę wybrać rozdzielczość tylko 4K w 30Hz nie ma opcji w 60Hz? W tym momencie na amplitunerze w info pisze input 3840x2160 ---> output 3840x2160. Czy teraz to już jest czyste 4K? Dodam że jak oglądam film w opcji 4K 30Hz zauważam takie mikro ścinki w odtwarzanym filmie. Czy ta konfiguracja jest poprawna? Jeżeli nie to jak to poustawiać? Czytałem również że na amplitunerze da się włączyć jakiś tryb rozszerzony poprzez odpowiednią kombinacje klawiszy. Może to by coś dało?

Kolejne pytanie mam odnośnie opcji HDR. Filmy odtwarzam poprzez aplikację WIndowsową: Movies & TV która bez problemu przesyła dźwięk w atmos jednak co do opcji HDR to nie widzę tego zbytnio. Czy istnieje jakaś lepsza aplikacja by przysyłać dźwięk w dolby atmos i w 4K z HDR z laptopa? Prosiłbym o pomoc i jakieś rady czy dobrze to wszystko jest poustawiane i wskazówki do ustawień innego programu.

I ostatnie pytanie czy na dotyczy konfiguracji telewizora. Jak to wszystko poustawiać który tryb jest najlepszy jaka jasność do filmów z HDR? Czy muszę włączyć tryb obrazu: ''GRA" oraz ustawić maksymalną jasność?

Z góry dziękuję za pomoc,

Pozdrawiam.
 
Do góry