Yamaha rxv683, tv, projektor dwa pomieszczenia

Hyron

New member
Witam,
Mam Yamahę 683 zapiętą przez HDMI-OUT do TV Samsung seria 6, do tego na wejściu jest PS4 i Nbox decoder (i parę zabawek typu magnetofon, wii, ps3 i wolny kabel do PC) - to jest podłączone do głośników 5.1.
Teraz tak - kupiłem projektor optoma 144X z transmiterem WHD200 - to będzie stało w pokoju obok. Chciałbym puszczać to co jest podłączone do tej Yamahy zamiennie - albo na TV, albo na projektorze. I oczywiście przenieść także dźwięk - jak to zrobić?
Przyszło mi do głowy parę rozwiązań, ale przeczytałem całą instrukcję i nie wiem czy to zadziała:

1. Czy można jedno z HDMI in skonfigurować jako drugie HDMI out? Nie widzę takiej opcji w instrukcji...
2. Czy jak by się to dało zrobić, to można by puścić na alternatywne HDMI Out do transmitera a dźwięk na zone 2 stereo? Dokupiłbym głośniki po prostu....
3. Albo, jak się nie da to jakiś HDMI splitter, i video do transmitera a dźwięk na zone 2?
4. Albo jak się nie da, to kupić soundbar Yamahy z music cast, video przez splitter do transmitera a dźwięk przez musiccast do soundbara?
5. zrobić prosty przełącznik wszystkich głośników na kable na drugi pokój i tam dać głośniki z taką samą impedancją? Video przez splitter na transmitter a audio przez przełącznik?
6. Olać to i kupić proste kino domowe do pokoju z projektorem i tachać konsolę tam i nazad jak będzie potrzebna? a transmiter zwrócić...

Pozdrawiam
Hyron
 
Do góry