Kabel HDMI 4K 8 metrów

Cześć,
nie wiem czy dobry dział ale chyba tak.
Sprawa wygląda tak, mam podpięty projektor Optoma UHD300 do amplitunera onkyo tx 656 puszczam obraz z xbox one S. Kablem hdmi długości 10 metrów. Kabel miał puszczać obraz w 4K. niestety nie daje rady i muszę podłączać go poprzez wzmacniacz sygnału. I to nawet czasami nie daje rady bo projektor zaczyna świrować, wyskakują jakieś dziwne artefakty na ekranie albo obraz dzieli się dziwnie na dwie części. Chciałem przewiesić projektor bliżej ekranu. I najkrótszy kabel jaki mogę użyć to 8 metrów.

I teraz moje pytanie. Chciałbym kupić nowy kabel, który bez problemu poda sygnał w 4K na 8 metrach bez dodatkowych wzmacniaczy sygnału. Będzie to mój już trzeci kabel (pierwszy 15metrowy został zamurowany na etapie budowy domu)... Jak ten nie poda to żona mnie spakuje razem z projektorem i wyrzuci... Macie takie długie kable? Polecacie coś?
Pozdrawiam
Łukasz
 

barburian

New member
Bez reklam
FIBBR Display Port 1.4 Aktywny, światłowodowy kabel do 50 metrów pod 8K lub 4K 144Hz HDR
lub
FIBBR Ultra Pro HDMI Active do 70m
 

barburian

New member
Bez reklam
Powinien każdy,ale wiesz jak jest, kabel który masz też powinien, a nie daje rady. Jak kolega wcześniej pisał kieruj się opiniami użytkowników
Poszperaj na Amazonie i Idealo
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Na Ali wszystko wygląda dobrze. A potem otwierasz kopertę...
Na szczęście ja jeszcze się nie zawiodłem, ale zazwyczaj wiedziałem co kupuję.
Sugeruję byś odnalazł w swojej okolicy dystrybutorów sprzętu Hi-Fi i od nich na zasadzie "jak nie zadziała to oddam" przetestował tańsze kable. Miałem w swych rękach nołnejma za 300 zł 15 m i przed wmurowaniem w ścianę dokładnie go przetestowałem. Nie było problemu. A wyglądał naprawdę tanio. Kupiony na Wolumenie.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Trochę poszperałem w necie. Póki co albo źle szukam albo jest bardzo mała oferta kabli hdmi 2.1 oczywiście w przystępnych cenach..

Bo nie ma czegoś takiego jak kable 2.1. Są tylko takie gniazda. Nawet pierwsze kable HDMI ver. beta nadają się do takich połączeń. Ściema sprzedawców by naciągnąć klientów. Tak samo jak kable USB 3.0 Pasuje i śmiga każdy o ile wtyczka właściwa.
 
Chyba są kable które puszczają lepszy obraz i gorszy? A nie że obojętnie jaki kabel podłączysz byleby wtyk pasował... Jakoś w dwóch poprzednich jednak jakość kabla miała znaczenie bo nie podają takiego obrazu jaki bym chciał...
 

Nikodem19

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kabel HDMI do 5 mb może być ten który masz.
Powyżej 5 mb długości lepszy będzie kabel światłowodowy.
Koledzy podali ci linki do takich kabli.
 

bramowicz1

Member
Bez reklam
Ze swojej strony mogę polecić niemiecką nagradzaną markę Delock, sam używam dwa przewody tego producenta dobrze się sprawdziły i nigdy nie zawiodły.

W ofercie producenta znajdziemy kable HDMI, USB i inne.

delock.com

Dostępność w naszych sklepach internetowych.
 
Do góry