Jednoczesne włączenie amplitunera i bluray

dzudzu9

New member
Witam,

Szukam informacji czy jest możliwe i jak to osiągnąć aby amplituner włączał się jednocześnie z odtwarzaczem bluray.
Wiem, że jest to możliwe przez ARC z TV, ale w tym przypadku chciałbym aby TV pozostał wyłączony.
Obecnie nie mam żadnego odtwarzacza, ale myślę wziąć jakąś używkę do +-100 zł (jeżeli się znajdzie). ARC nie używam, bo nie potrzebuję.

Chciałbym żeby uruchomienie odtwarzacza powodowało uruchomienie innych sprzętów (ampli, ew. TV).
Moje pytanie podyktowane jest próbą ułatwienia życia dzieciom - aby mogły włączyć jedno urządzenie i słuchać muzyki / obejrzeć bajkę na DVD / BR.

Jeżeli ma to znaczenie: TV Samsung 46F6500, ampli Onkyo TX-NR676.

Z góry dziękuję za pomoc..
 

tomoman

New member
Logitech Harmony - ustawiasz scenę i jednym przyciskiem włączasz urządzenia, które chcesz i na jakie wyjścia chcesz. Nie wyobrażam sobie bez niego sterowania sprzętem :)
 

wolfikx

New member
Witam,

Szukam informacji czy jest możliwe i jak to osiągnąć aby amplituner włączał się jednocześnie z odtwarzaczem bluray.
Wiem, że jest to możliwe przez ARC z TV, ale w tym przypadku chciałbym aby TV pozostał wyłączony.
Obecnie nie mam żadnego odtwarzacza, ale myślę wziąć jakąś używkę do +-100 zł (jeżeli się znajdzie). ARC nie używam, bo nie potrzebuję.

Chciałbym żeby uruchomienie odtwarzacza powodowało uruchomienie innych sprzętów (ampli, ew. TV).
Moje pytanie podyktowane jest próbą ułatwienia życia dzieciom - aby mogły włączyć jedno urządzenie i słuchać muzyki / obejrzeć bajkę na DVD / BR.

Jeżeli ma to znaczenie: TV Samsung 46F6500, ampli Onkyo TX-NR676.

Z góry dziękuję za pomoc..


Tu nie chodzi o ARC a CEC - czyli Consumer Electronics Control.
Wystarczy aby ampli i DVD/BR wspierały tą technologię.
Tyle w teorii a praktyka może zaskoczyć :)
 
Do góry