Internet rozgałęźnik nie działa ?!

ernet

Active member
Bez reklam
Mam telewizor a pod nim amplituner. Obydwa mają wejście Ethernet . Doprowadziłem do tego miejsca przewód od Routera i za pomocą "rozdzielacza", jak w linku poniżej
https://abcv.pl/pl/p/Rozgaleznik-8p...MIlrbipbSd5AIVSON3Ch24-gYlEAQYBSABEgKcKPD_BwE

i 2 kabli Ethernet podłączyłem TV i Amplituner. Niestety żadne z tych urządzeń nie łączy się z internetem w tej konfiguracji. O co chodzi ? Dlaczego to nie działa ?
 
Ostatnia edycja:

ernet

Active member
Bez reklam
Kurna w 21 wieku takich rzeczy nie wiedziec?

Czytales opis tego rozgaleznika?

RJ45-G/2RJ45-G nie jest rozdzielaczem, nie pracuje jako switch, nie umożliwia podzielenia sygnału z pojedynczego gniazda routera na dwa urządzenia końcowe.



Potrzebujesz switcha np. takie cos:

https://allegro.pl/oferta/tp-link-tl-sf1005d-mini-switch-5-portow-5p-200mbps-5964138235

Chciałbym wreszcie/kiedyś poznać kogoś, kto zna się na wszystkim. I najlepiej żeby to była kobieta :D.. A poważnie - Dziękuję za odpowiedź.Potrzebuję takigo switch'a na 2 porty wyjściowe . Czy są tez takie ? Czy mi się wydaje,że taki switch potrzebuje zasilania sieciowego ?
 

cezary69

New member
Bez reklam
A w routerze masz tylko jedno wyjście? :D Dźwiny ten router bo mają przeważnie po 4 i nie ma problemu z podłączeniem, i nic więcej nie potrzeba oprócz dwóch przewodów. Lepszym pomysłem byłoby postawienie routera w pobliży tv i do niego doprowadzić sygnał jednym kablem, i dwoma krótkimi do urządzeń.
 
Ostatnia edycja:

ernet

Active member
Bez reklam
A w routerze masz tylko jedno wyjście? :D Dźwiny ten router bo mają przeważnie po 4 i nie ma problemu z podłączeniem, i nic więcej nie potrzeba oprócz dwóch przewodów. Lepszym pomysłem byłoby postawienie routera w pobliży tv i do niego doprowadzić sygnał jednym kablem, i dwoma krótkimi do urządzeń.
No własnie,że nie można w taki sposób...Jest tak:Router jest w przedpokoju. TV i Ampli w innym pokoju i tam ( do TV ) jest podłączony/przeciągnięty w "rynience" jeden przewód od routera. Dostawiłem pod spodem Amplituner ( z radiem internetowym ) i do niego także chciałbym podłączyć kabel Ethernet.
I dlatego potrzebuję "przejściówkę", która rozdzieli jeden doprowadzony od rutera kabel-sygnał internetowy na 2 kabelki: jeden do Ampli i jeden do TV.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
1. Najprosciej kupic zwykly switch - - - zasilany z gniazdka oczywiscie.

2. opcja, dlaczego TV lub Ampli nie podlaczysz do iternetu za pomoca WiFi?

3. opcja bardziej skomplikowana kupno switcha zasilanego za pomoca POE, a w przedpokoju gdzie jest ruter puscic zasilanie kablem ethernetowy.

4. Opcja odpowiednuo przerobic kabel na dwie wtyczki. LAN 100mbit wykozystuje 4 zyly a kabel ma tych zyl 8. Wiec moze daloby sie zarobic dwie wtyczki z kazdej ze stron po 4 przewody. Ale to stary standard i czasem avr lub TV moglby se z nim nie poradzic.


Wiec na twoim miejscu myslalbym pomiedzy dwoma pierwszymi opcjami.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Ps.
Ad. 4. Widze ze do przerobienia tak kabla mozna kupic gotowr rozgalezniki. Nigdy tego nie testowalem wiec niebpowiem czy dziala.
Ogolnie musialbys kupic 2 takie rozgalezniki i podlaczyc na koncach kabli. 2 kable z routera do rogaleznika - dalej twoim przewodem - znowu rozglaeznik w pokoju i podlaczenie 2 kablami do avr i tv.

online photo hosting


Ale podpowien jeszcze raz.
Kup zwyklego switcha zasilnageo pradem lub podlacz chociaz jedno urzadzenie po WiFi.
 
Ostatnia edycja:

Gie

Member
Bez reklam
Może coś takiego pomoże? Opis wyjaśnia jak to wszystko połączyć.
bbde75c24d5a8c30627589942f98

https://allegro.pl/oferta/adapter-rozdzielacz-splitter-lan-rj45-2xrj45-ftp-7132400385
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
No patrz, a tak ladnie staralem sie to namalowac.

Tylko mala uwaga, o ktorej wspomnialem wczesniej. To rozwiazanie dziala na takiej zasadzie ze z 8 zylowego kabla rozdzieli 4 zyly na TV i 4 zyly na amplituner. Wtedy maksymalna przepustowosc lacza jest do 100mbit ale nie w duplexie bodajze.
Dla TV i AVR i tak szybszych predkosci nie potrzebuje ale zeby sie nie okazalo ze TV nie obsluguje tego standardu lub cos.
 

ernet

Active member
Bez reklam
1. Najprosciej kupic zwykly switch - - - zasilany z gniazdka oczywiscie.
>>> czyli taki, jak w linku wyżej ?

2. opcja, dlaczego TV lub Ampli nie podlaczysz do iternetu za pomoca WiFi?
>>> "lepszy" i mocniejszy (szybszy internet) sygnał jest po kablu, co przy streamowaniu 4K ma już znaczenie. Podobnie z radiami internetowymi.
3. opcja bardziej skomplikowana kupno switcha zasilanego za pomoca POE, a w przedpokoju gdzie jest ruter puscic zasilanie kablem ethernetowy.
>>> też dobry pomysł, tylko ten kolejny kabel w rynience ;-(

4. Opcja odpowiednuo przerobic kabel na dwie wtyczki. LAN 100mbit wykozystuje 4 zyly a kabel ma tych zyl 8. Wiec moze daloby sie zarobic dwie wtyczki z kazdej ze stron po 4 przewody. Ale to stary standard i czasem avr lub TV moglby se z nim nie poradzic.
>> tak , trochę skomplikowane dla laika ;-)

Wiec na twoim miejscu myslalbym pomiedzy dwoma pierwszymi opcjami.
>> Dokładnie ! Opcja 2 lub 3
 

ernet

Active member
Bez reklam
Wasza wiedza i pomysłowość na prawdę jest imponująca. Priorytetem dla mnie jest jednak rozwiązanie, które opiera się na jednym kablu ethernet, który "wychodzi tuż przy telewizorze i Ampli.
 

ernet

Active member
Bez reklam
Druga sprawa z jakiego źródła jest sieć? Światłowód? ADSL? DSL? bo można zrobić coś takiego jak jest dsl zwykły łącznik przewodów i router stawiasz na szafce przy tv i amplitunerze, i nie trzeba kombinować.
https://mediamarkt.pl/komputery-i-t...Vx9myCh1oJQTKEAYYASABEgKnlvD_BwE&gclsrc=aw.ds

Mój net,to światłowód. Tak, jak napisałem: priorytet, nie przeciąganie drugiego kabla ethernet, tylko wykorzystanie jego końcówki, która jest (wychodzi) przy TV i Ampli.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
U mnie po WiFi nie działa tak dobrze jak po kablu, ani tv, ani ampli. Zresztą nic tak dobrze nie działa, shield, konsola podobnie. Na Netflixie ewidentnie wolniej buforuje jak po kablu. Może kwestia routera.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
U mnie po WiFi nie działa tak dobrze jak po kablu, ani tv, ani ampli. Zresztą nic tak dobrze nie działa, shield, konsola podobnie. Na Netflixie ewidentnie wolniej buforuje jak po kablu. Może kwestia routera.


Tylko ze ampli ma jedynie radio, ktore wymaga ile? Pol megabita? To zadna predkosc, nie znam sieci WIFI ktora by sobie z tym nie poradzila.

Wiec avr podpialby po wifi a TV kablem, ktory ma.


Oczywiscie najlepiej kupic powyzszego switcha gigabitowrgo podpiac kablami i zapominamy o sprawie.
Ja caly czas jestem zdania ze kabel to kabel....
 
Do góry