Internet rozgałęźnik nie działa ?!

ernet

Active member
Bez reklam
Tylko ze ampli ma jedynie radio, ktore wymaga ile? Pol megabita? To zadna predkosc, nie znam sieci WIFI ktora by sobie z tym nie poradzila.

Wiec avr podpialby po wifi a TV kablem, ktory ma.

Oczywiscie najlepiej kupic powyzszego switcha gigabitowrgo podpiac kablami i zapominamy o sprawie.
Ja caly czas jestem zdania ze kabel to kabel....

I tak miałem do tej pory i pewnie wrócę do tej konfiguracji.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
A dlaczego nie chcesz kupic switcha?
Mozesz go powiesic za szafka rtf lub nawet pod szafka, nie bedzie widoczny. Problem jedynie doprowadzic do niego zasilanie.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tu już nie chodzi o samą prędkość wymaganą/minimalną, a o szybkość łączenia, u mnie to jakoś wolniej myśli po WiFi.
Wkurzyłem się swojego czasu i wszystko po kablu poszło, jest lepiej, ale może router badziewie.
Jak to mawiają najstarsi górale, jak można po kablu, to niech będzie po kablu.
 

ernet

Active member
Bez reklam
Bardzo dziękuję wszystkim za odpowiedzi oraz przekazaną wiedzę, która niewątpliwie się mi przyda. Na jakieś rozwiązanie się pewnie zdecyduję, z akcentem na TV>kabel, Radio Internetowe> Wi-Fi czyli, tak, jak miałem dotychczas.
Jeszcze jedno pytanie... czy podłączenie Radia Internetowego po kablu poprawiłaby szybkość buforowania stacji radiowych ?
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
.
Jeszcze jedno pytanie... czy podłączenie Radia Internetowego po kablu poprawiłaby szybkość buforowania stacji radiowych ?

Nie powinno, bo radio duzo nie potrzebuje. Nie wydaje mi sie aby wifi, nie wazne jakie bedzie mialo tu wine.

Dodatkowo powiem ci ze niektore serwisy jak youtube tez oszczednie ida w bufor. np.
1. Serwisy ustawiaja lejek, np do poprawnej transmisji potrzebne jest 10megabitow, a youtube wysle ci film maksymalnie 12megabitow abys nie obciazal lacza dla innych.

2. Serwisy pozwola ci zbuforowac tylko minute - dwie do przodu. Bo wychodza z zalezenia ze i tak wiekszosc ludzi nie oglada do konca i nie warto zapychac lacza.

Wiec nie mozna powiedziec dzisiaj ze jak bedziesz mial szybszy internet to szybciej ci sie zbuforuje. Od tego jest cale kierowanie ruchem w sieci aby zrobic tak zeby bylo najlepiej (w szczegolnosci dla firmy) . Dzisiaj kazdy na wszystkim oszczedza i robi sie tak aby w pelni wykorzystac lacza.

U siebie w domu mam zrobione takie kierowanie ruchem. Moj telefon i kimputer stacjonarny ma najwyzszy priorytet i ma gwarantowane mininalne sciaganie i wysylanie. Wytnie wszytstko pozostale. Wiec jak gram w gry online gdzie ping najwazniejszy a zona wlaczy dzieciaka YT na TV i sama w telefonie bedzie dlubac. To pomimo tego ze lacze mam tylko10mbit to i tak nie odczuwam az tak obciazenia sieci gdy npm gram w gry.
 

Ano-2013

New member
Do 100mb, możesz rozparowac kabel bez potrzeby zakupu switcha.
Tylko potrzebny Ci znajomek z zaciskarka rj45. Osobiście wstawił bym switcha, sam mam to za,szafka RTV i ostatnio zmieniłem na 8 portowy bo 5ke już wykorzystuje.
 

ernet

Active member
Bez reklam
To wiele wyjaśnia...

Nie powinno, bo radio duzo nie potrzebuje. Nie wydaje mi sie aby wifi, nie wazne jakie bedzie mialo tu wine.

Dodatkowo powiem ci ze niektore serwisy jak youtube tez oszczednie ida w bufor. np.
1. Serwisy ustawiaja lejek, np do poprawnej transmisji potrzebne jest 10megabitow, a youtube wysle ci film maksymalnie 12megabitow abys nie obciazal lacza dla innych.

2. Serwisy pozwola ci zbuforowac tylko minute - dwie do przodu. Bo wychodza z zalezenia ze i tak wiekszosc ludzi nie oglada do konca i nie warto zapychac lacza.

Wiec nie mozna powiedziec dzisiaj ze jak bedziesz mial szybszy internet to szybciej ci sie zbuforuje. Od tego jest cale kierowanie ruchem w sieci aby zrobic tak zeby bylo najlepiej (w szczegolnosci dla firmy) . Dzisiaj kazdy na wszystkim oszczedza i robi sie tak aby w pelni wykorzystac lacza.

U siebie w domu mam zrobione takie kierowanie ruchem. Moj telefon i kimputer stacjonarny ma najwyzszy priorytet i ma gwarantowane mininalne sciaganie i wysylanie. Wytnie wszytstko pozostale. Wiec jak gram w gry online gdzie ping najwazniejszy a zona wlaczy dzieciaka YT na TV i sama w telefonie bedzie dlubac. To pomimo tego ze lacze mam tylko10mbit to i tak nie odczuwam az tak obciazenia sieci gdy npm gram w gry.

Skoro radio internetowe , zbuforowaniem, nie koniecznie przyśpieszy, to wracam do mojego pierwotnego ustawienia: TV>po kablu z Routera/ Radio Internetowe> po Wi-Fi.
PS. .. w kontekście Twojej też wypowiedzi. Zawsze zastanawiałem się dlaczego doskonałą większość kamer internetowych (polskich) przesyła taki kaszaniasty obraz ( lubię oglądać poszczególne miejsca ) Przecież kamerki Full HD kosztują już grosze. I Pomyślałem,że chodzi właśnie o szybkość przekazu, za który się płaci ( im szybszy przekaz,tym więcej ) i to może być problem finansowy, np. obraz z kamerki z plaży we Władysławowie. Czy na prawdę polskich miast nie stać na opłatę szybkich przekazóAle już tu, to masakra.. https://www.torun.pl/sites/all/modules/kamery/torun_kamera_da_2.html

Oczywiście obraz na monitorze wygląda lepiej niż na TV 65" i zdaję sobie z tego sprawę..
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
No powiem ci ze ta powyzej to jest bardzo dobra kamerka.

Z kamerami IP jest problem taki ze dopiero od 2 - 3 lat mamy dobre WDR, X265 i jako tako to wyglada. Kamerki sa drogie, dobrej klasy kamerka to koszt 500zl, do tego rejestrator, do tego miejsca na dysku i robia sie problemy.
Mam u siebie kamery przemyslowe za 200zl, za 600zl i jedna z 6000zl. Duzo lepszego obrazu na dzien dzisiejszy nie uzyskasz.

Kolejnym problemem jest wyslanie takiego obrazu... Malo kto ma internet symetryszny. Tzn. masz swiatlowod pewnie 100, 200 lub 300megabitow sciagania. A powiedz jaka masz predkosc wysylania?
Kamera musi wysylac obraz wiec jest trudniej, dodatkowo jak podlaczy sie kilka osob... Kwestia jak maja jeszcze to rozwiazane czy wysylane na serwer i z szybkiego serwera rozsylane dalej. Takie serwer kosztuje nie malo, jezeli kamerka ma chodzic non stop.

Macie na rozluznienie humoru.

Kamerka ktora instalowalem na myjni samochodowej, zarejestrowala kolesia z recznikiem na glowie (zamaskowany) obkradl 4 stanowiska myjni bezdotykowej. Akcja z wczotaj 27 sierpnia.
harris atm locations

Obraz slaby, bo to zdjecie telefonem monitora hdready na ktorym wlaczony film.
 
Ostatnia edycja:
Do góry