Czy 5.1 pójdzie ze starego TV na HW-N650?

Zbyshek

New member
Witam :)
Mam TV Sharp 40LE830e, właśnie kupiłem soundbar HW-N650 i okazało się, że głośnik centralny uaktywnia się tylko przy treściach 5.1, co mnie trochę zasmuciło...Aktualnie mam dekoder Multimedii podpięty optykiem pod TV i w ten sposób na niektórych programach mam dźwięk przestrzenny i też HDMI z soundbara pod TV, dzięki czemu jest dźwięk przy oglądaniu filmów z dysku. Jak wcześniej PS3 podpiąłem HDMI do TV i też optykiem do soudbara i w opcjach PS3 ustawiłem, żeby dźwięk był przez optyk, to elagancko wszystko działało i głos Szpakowskiego w Fifę słyszałem właśnie przez centralny głośnik :)

I teraz mam takie pytanie, bo najbardziej zależy mi na tym, abym w pełni wykorzystywał ten soundbar do oglądania filmów z dysku podpiętego pod TV przy aktywnym głośniku centralnym - czy istnieje "coś", co by dekodowało dźwięk do tego 5.1? Czy np. jakbym ten dysk podłączył pod to --> https://allegro.pl/oferta/wydajny-smart-tv-box-android-4k-kodi-hbo-netflix-8256535175 i potem optykiem z tego do soundbara, to czy to by zadziałało?? Czy jedynym wyjściem jest zakup po prostu nowego TV ? Pomóżcie:roll:
 

Zbyshek

New member
Podpiąłem dziś laptopa pod soundbar hdmi (w porcie hdmi arc nie działało w ogóle) i choć film był w 5.1, to też centralny głośnik nie działał. Dłubałem w ustawieniach dźwięku w BestPlayer na kompie, ale bez efektu. No chyba, że to wina kabla hdmi, który mam w wersji 1.3. Ale jeśli z lapka nie poszło (co mnie generalnie dziwi), to na logikę chyba i z takiego smart TV boxa też nie powinno działać... :/
 
Do góry