Podlaczenie telefonu do TV Sony bez Androida, zeby ogladac transmisje.

kiel.basa

New member
Czesc,

Mam pytanie dotyczace podlaczania TV - telefon.
Tv to Sony43xf7005, bez Androida.

Zaraz po zakupie TV chcialem wlaczyc na moim TV IPLE, oplacilem wiec pakiet, ale nagle sie okazalo, ze na TV ze Smartem (bez androida), nie mozna ogladac materialow w tej aplikacji na zywo, tylko te z odtworzenia. Dla mnie to wstyd i nabijanie ludzi w butelke. Napisalem w tej sprawie do Ipli, ale to nie zmienia mojej sytuacji. Podlaczac laptopa nie mam jak obecnie, bo nie mam kabla, a laptop i tak jest starszy, i wyjscia ma tylko displayport + vga. Przejsciowke VGA na HDMI niby mam, nawet dwie, ale zadna nie dziala, telewizor nie czyta sygnalu. Zreszta dzwiek i tak nie przejdzie, trzeba by znowu dodatkowy kabel...to rozwiazanie wiec pomijam.

Probowalem tez iple uruchomic na przegladarce TV, ale tam z kolei material sie nie odtwarza ze wzgledu pewnie na brak kompatybilnosci z flashem...
Kolo sie wiec zamyka, dlatego probuje uruchomic Iple na telefonie i 'wyrzucic' to na ekran TV.

Metod wiem, ze sa dwie - kabel usb/hdmi (podobno dziala niezle, dzwiek tez przesyla?) i screen mirroring, czyli opcja bez kabla. Niby najlepsza, bo nie ma kabla, ale.. funkcja ta wydaje sie byc awaryjna. Co chwile mi sie zawiesza telefon, musze go restartowac. Raz da sie odwtworzyc, raz staje. Macie moze na to jakies rady? Czy polaczenie przez wifi direct bedzie stabilniejsze (czyli nie przez domowe wifi i router - tu rozumiem minus jest taki, ze jak chce obejrzec transmisje, to internet mi sciaga z sieci komorkowej).

I pytanie dotyczace kabla - dziala to dobrze?
Wiem, ze powinno sie zwrocic uwage na to, zeby bylo rozgalezienie z kablem usb do naladowania jednoczesnego telefonu, ale moze macie jakies sprawdzone konkretne ?



dzieki za wszelkie sugestie
 

kiel.basa

New member
Nie mam za bardzo jak, bo wyjscie z laptopa jest vga...a telewizor ma tylko HDMi.
Przejsciowki mam dwie rozne, zadna nie dziala. Jedna ma jakiejs wejscie na miniusb tez, myslalem, ze trzeba jej ladowanie podpiac, co zrobilem, ale to tez nie pomaga. Telewizor pokazuje 'no input' i na tym sie konczy.
 
Ostatnia edycja:

kiel.basa

New member
Lenovo Thinkpad x220T. Jest display port jeszcze, tylko do niego nie mam zadnego kabla/przejsciowki.
Ale czy to normalne, ze te przejsciowki vga >hdmi nie dzialaja? Sa powszechnie sprzedawane, zeby od razu ani jedna nie dzialala, mimo, ze mam dwie rozne?

Jedna z nich jest taka jak ta, tylko firmy innej.
Ma dodatkowo wejscie audio + miniusb (zasilanie?)

https://www.walmart.com/ip/HDMI-to-...-Adapter-for-PC-Laptop-Desktop-White/36616362

Teraz jak czytam o tej przejsciowce, to wydaje mi sie, ze ona konwertuje sygnal nadawany z urzadzaenia hdmi na sygnal VGA do odbiornika...a ja potrzebuje odwrotnie. Vga nadaje, zeby zamienic na Hdmi....
 
Ostatnia edycja:

kiel.basa

New member
Dobra Panowie, nie ma co juz gdybac.
Czytam i czytam i juz znalazlem chyba rozwiazanie. Skonczy sie po prostu tak, ze kupie Chromecasta.
Koszty w sumie moze max 2x wieksze niz kolejnej przejsciowki z kablem, ktora i tak nie wiadomo, czy zadziala, a moge puszczac co chce na tv z kazdego kompa, czy nawet telefonu, i co najwazniejsze, bez zadnego kabla.
 

kiel.basa

New member
Sa takie kable, ale zauwaz ze..:

Jest to jednak kabel, czyli laptop musi byc przy telewizorze, a nie zawsze tez jest gdzie go postawic...poza tym trzeba miec jeszcze dodatkowy kabel do przeniesienia dzwieku, bo displayport tego nie zrobi. Czyli juz sa dwa kable.. zwisajace.
A z Chromecast nie dosc, ze mam to wszystko bez kabli, to jeszcze mam z dzwiekiem, i to z kazdego kompa z jakiego chce, i dodatkowo nawet tez moge z telefonu czy tabletu.
Wybor wiec jest dla mnie oczywisty.
 
Ostatnia edycja:
Do góry