TV 4K + Amplituner (niby nie 4K) + dekoder 4K + inne

bigus

New member
Witam,


Lista sprzętów:
* TV Samsung UE65NU8072 4K
* Dekoder NC+ Ultrabox+ 4K
* konsola Playstation 4 Pro 4K
* Apple TV (nie 4K)
* odtwarzacz multimedialny Popcorn Hour (HD, nie 4K)
** amplituner Harman Kardon 171



3 pierwsze rzeczy to nowy nabytek.


Do tej pory miałem dość stary TV, starą konsolę PS4 i dekoder HD. Wszystko pięknie śmigało przez mojego HK 171. Wszystkie sprzęty podłączone przez HDMI do Amplitunera, a ten HDMI OUT z Telewizorem.
Zmieniłem sprzęty jak widać na 4K i czytam, że HK171 nie poradzi sobie z tym. Muszę sprzęty 4K podłączyć do TV bezpośrednio za pomocą HDMI a dźwięk puścić w inny sposób.



Teraz pytanie jak lepiej... wymyśliłem 2 wersje...

Wersja 1
NC+, PS4 Pro obraz puszczam kablami HDMI do TV, dźwięk optycznymi do amplitunera.
Opcje Smart TV (Netflix) za pomocą HDMI ARC do Amplitunera (tu już optyka nie mogę wykorzystać, gdyż, ampli posiada tylko 2 wejścia).
Apple TV, Popcorn Hour po staremu czyli HDMI do Amplitunera, a ten dalej HDMI do TV.


Wersja 2
NC+, PS4 Pro puszczam obraz i dźwięk kablami HDMI do TV, następnie cały dźwięk za pomocą optycznego kabla do TV.
Opcje Smart TV (Netflix) za pomocą optycznego (bo już go mam podłączonego) do Amplitunera.
Apple TV, Popcorn Hour po staremu czyli HDMI do Amplitunera a ten dalej HDMI do TV.


Wersja 3,

NC+, PS4 Pro, Apple TV, Popcorn Hour puszczam obraz i dźwięk kablami HDMI do TV, następnie cały dźwięk za pomocą optycznego kabla do TV.
Opcje Smart TV (Netflix) za pomocą optycznego (bo już go mam podłączonego) do Amplitunera.



Czy może jakieś inne sugestie macie jak to rozwiązać?
Czasem oglądałem filmy w dźwięku TrueHD albo DTS, więc zależy mi by zachować tą opcje.


Dotychczas byłem zadowolony z mojego HK 171 i faktu, że wszystkie kable idą do amplitunera a do TV tylko jeden z ampli.
 

dawidb3

New member
Mam podobne sprzęty i także zastanawiam się jak to spiąć. Nic się nie dowiedziałeś?

Ja mam podpięte tak:
Nc+ do tv, PS4 pro do tv, a tv z harman 171 spięty przez HDMI arc. Wydaje mi się że wszystko dobrze chodzi.
 
Ostatnia edycja:
Do góry