Nadajnik bluetooth do podłączenia słuchawek

Raptor999

New member
Cześć,

Zamierzam kupić telewizor, do którego nie będzie można podłączyć słuchawek po bluetooth, ale dość bardzo mi na tym zależy i czy ktoś z was korzystał z nadajników bluetooth podłącznych do wyjścia jack 3.5mm lub wyjścia optycznego audio?

Aliexpress trochę tego sprzętu oferuje, wystarczy wpisać "Nadajnik bluetooth" (nie mogę podać linka, bo mam mniej niż 5 postów)

w cenach przeróżnych, a oczywiście nie chciałbym dwa razy czegoś zamawiać, bo jakość okażę się niesatysfakcjonująca.

Słuchawki jakie posiadam to JBL Duet BT - działają one po bluetooth 4.0

Wiem, że bluetooth w nadajniku nie może być raczej niższy, np 2.1 czy 3.0, bo wtedy mogą być problemy, ale czy np nadajnik 4.2 spokojnie spasuje się z 4.0?
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Mam taki nadajnik na sprzedaż - Ugreen BT 4.2 z aptx - kupiłem go dla testu ale nie używam słuchawek BT więc mogę sprzedać - spisuje się świetnie - nowy sprawdzony czy działa - więcej na PW.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Mam Avantree, model z akumulatorem i możliwością podłączenia optyka jak i jacka. Do tego obsługuje dwie pary słuchawek. Używam go ba codzień w połączeniu z TV i konsolami do grania jak i w podróży samolotem do oglądania filmów z tabletu (dwie pary słuchawek naraz).
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Fajny temat, tez czegoś tqkiego szukam do starszego telewizora. Poczytałem torchę, poszperałem i zastanawiałem się nad czymś takim
https://pl.aliexpress.com/item/Nada...owy-Adapter-Bluetooth-Dla-TV/32843430819.html
https://sklep.rms.pl/mee-audio-conn...cznym-np-dla-telewizora-amplitunera-komputera
Tego chiuńczyka można kupić w kraju pod różnymi nazwami, za więcej niz 100 zł, ale opinie są bardzo różne, przede wszystkim takie, ze są spore opóźnienia względem obrazu. Niby nie wszyscy tak piszą, ale spora grupa. Generalnie jeśli są negatywne opinie do jakichkolewiek tego typu zabawek to dotyczą albo tego, że nie można sie połączyć, albo tego, ze są opóźnienia, ewentualnie szumy.

Dlatego na dzień dzisiejszy zostaje chyba cośik takiego,
MEE Audio Connect Matrix 3 - test i recenzja
(oczywiście wersja bez słuchawek w komplecie)
ale to drogo wychodzi, ale to na razie jedyny, o ktorym nie ma negatywnych opinii, może dlatego, że ma niby lagi rzędu 30-40 ms. Inne bez są bez aptx, atez potrafią kosztować nawet 250 zł...
 
Ostatnia edycja:

Breados

New member
Pozwolę sobie na podpięcie się do tematu zamiast zakładać nowy.

Czy korzystał ktoś z nadajnika TP Link HA 100, najlepiej w parze z Samsungiem? Chciałbym podłączyć swój zestaw stereo, który jest połączony do starego wzmacniacza Denona(brak HDMI, spdif, jest tylko coaxial i aux) z Samsungiem q80a, który niestety może łączyć się z zewnętrznym audio tylko poprzez bluetooth, eARC bądź optykiem.

Czy taki nadajnik się nada, czy może lepiej zakupić konwerter spdif>aux ?
 
Do góry