Soundbar LG i odtwarzanie FLAC z NAS

chlebik

New member
Witam wszystkich,

mam nadzieję, że to odpowiedni dział, gdyż temat dotyczy podłączenia szeregu rzeczy i ich kompatybilności. Rzecz wygląda następująco:

Mam sobie NASa QNAPa, na którym trzymam swoją kolekcję FLACów z muzyką klasyczną zripowaną z płyt. O ile wszystkie komputery w domu bez problemu sobie radzą z ich odtwarzaniem to niestety WebOS w TV od LG nie bardzo. W sensie oczywiście próbuje skanować folder z muzyką (mowa o wbudowanej aplikacji muzycznej LG), ale nie znajduje plików. Trochę smutno.

Czytam sobie o soundbarach LG i jak widzę to obsługują one DLNA (do 'widzenia' NASa), jak i odtwarzanie FLACów. I teraz właśnie pytanie dotyczące podłączania (dodam, że nie mam doświadczenia z soundbarami w ogóle stąd może głupota mojego pytania) - czy jeśli podłączę soundbar do TV to czy wówczas działa on na zasadzie TYLKO głośnika odtwarzającego dźwięk z TV (czyli fakt, ze aplikacja kliencka na TV nie widzi FLACów sprawia, że soundbar jest dla mnie bezużyteczny), czy też można ustawić, że to TV wyświetla obraz/system zainstalowany na soundbarze, a tym samym soundbar może się połączyć po DLNA z NASem i spokojnie te FLAC odtworzyć?

Jeśli to ta druga możliwość to od razu pytanie - czy do takiego mixu wystarczą standardowe kable dostarczone z soundbarem (zakładam, że jakiś HDMI pewnie, albo nawet zwykły kompozyt audio) cyz też jest to jeszcze inaczej robione?

Uprzedzając pytania i uwagi - oczywiście zdaję sobie sprawę, że przy klasyce zwykły soundbar za 1k zł to dalej nie jest pełnoprawny zestaw HiFi, ale chodzi mi tylko o sam fakt odtwarzania muzyki 'do kotleta' bez konieczności ripowania znów kilkuset płyt do MP3. Do 'degustacji muzycznej' będę używał zupełnie innego sprzętu w zupełnie innym miejscu ;)
 
Do góry