Problem dek+amp

PanNowy01

New member
Witam,
Mam następujący problem, a mianowicie, podłączając dekoder tv sat od cyfrowego polsatu (evobox pvr) do amplitunera denon avrx2400h po HDMI obraz co jakiś czas znika na kilka sekund, po czym przez 1-2 sek. śnieży i wraca. Dzieje się to bardzo nieregularnie (czasami cały dzień jest ok, a czasami potrafi tak przerwać kilka razy w ciągu godziny). Dodam jeszcze, że pozostałe sprzęty, takie jak komputer, ps3 i xbox one s działają bez zarzutu. Sprawdzałem to na 4 różnych kablach, w tym na jakimś za 100zł, bez poprawy. Na wyjściu amplitunera mam podłączony TV lg 55UJ6517 3 metrowym kablem hdmi, a na drugim projektor benq w2000 10 metrowym kablem (ten nie był jakoś super drogi, kosztował w granicach 60zł). Na początku myślałem, że to on jest winny tego całego zamieszania, no ale skoro inne sprzęty podłączone tym kablem są ok, to chyba nie jest on tego przyczyną. Zauważyłem również ciekawą zależność; a mianowicie, gdy zacznę rozsuwać ekran elektryczny, projektor traci sygnał w sposób wyżej podany, lecz na wszystkich źródłach. Próbowałem również podłączać dekoder do innych wejść w ampl., lecz to też nie pomogło. Dodam jeszcze, że dzieje się tak tylko w przypadku projektora. Gdy sygnał idzie tylko na TV, wszystko jest OK. Gdy podłącze sam dekoder, nie przez amplituner do tv lub projektora to jest OK. Z góry przepraszam za chaotyczność mojej wypowiedzi, ale starałem się umieścić jak najwięcej.
 
Do góry