Jak podłączyć ten zestaw

bogrobert

New member
Jak podłączyć TV TCL U49P6046 i amplituner Yamaha RX-V461 ?
Jakim kablem i w jakie wejścia ?

 
Ostatnia edycja:

bogrobert

New member
Tylko chodzi mi o to żeby z telewizora szedł dźwięk do amplitunera .
Nie wiem jak tutaj wstawić zdięcia to bym pokazał o co chodzi .
 

bogrobert

New member
O tu są zdjęcia
1. Amplituner
2. TV
 

Attachments

  • IMG_20180511_110104.jpg
    IMG_20180511_110104.jpg
    613,5 KB · Wyś: 95
  • IMG_20180511_110259.jpg
    IMG_20180511_110259.jpg
    729,2 KB · Wyś: 72

slawko_23

New member
Bez reklam
Tv nie posiada wyjscia rca tylko coaxial. Czyli kablem coax do ampli. Lub tak jak koledzy pisali, hdmi z tv z gniazda hdmi arc do ampl hdmi arc i wybrac wejscie na ampli.
 

bogrobert

New member
Jakie to mają być kable i Poproszę napisać gdzie podłączyć , w które miejsca na zdjęciach .
Ja mam takie kable i nie wiem czy są dobre .
 

Attachments

  • IMG_20180511_152432.jpg
    IMG_20180511_152432.jpg
    415,6 KB · Wyś: 42

pieniążek1

Active member
Bez reklam
Sprawdź czy w amplitunerze masz ustawione na analog w sekcji Dtv/CBL...trzeba wybrać źródło w menu amplitunera i tak samo może i w Tv o ile ma taką opcję wtedy powinno chodzić bez gadania...
 
Ostatnia edycja:

bogrobert

New member
No nie działa , podłączyłem kabel pod gniazdo słuchawkowe i tu działa ale niestety bardzo cicho i trzeba robić głośno w TV . Nie wiem co moze być .
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Kolego @bogrobert, tu nie ma żadnej filozofii. Możesz podłączyć analogowo kanał lewy i prawy (biały i czerwony) „L-Audio-R” z tv, do wejść analogowych (cinch/RCA) w amplitunerze np. „DTV/CBL”, lub cyfrowo – wyjście "SPDIF" w tv (pomarańczowy cinch), do odpowiedniego wejścia cyfrowego w amplitunerze. W twoim przypadku, pomarańczowe gniazdo cinch opisane jako „COAXIAL”, a przypisane jako „DVD”. Pod warunkiem, że nie masz go już wykorzystanego. Jeśli tak, to możesz skorzystać z rady np. Kolegi @jędrzejj 1957. A wówczas, możesz podpiąć się wyjściem „SPDIF” z tv, na wejście „OPTICAL” w ampli. Ale jak dla mnie, to zbytek. Masz wszystko, co potrzeba do połączenia obu sprzętów. Reszta, to odpowiednie ustawienia w ampli, lub w tv.
O HDMI nie wspomnę. Pod warunkiem, że ten dysponuje kanałem zwrotnym ARC w tv i ampli.
 
Ostatnia edycja:

bogrobert

New member
firestorm7 - no właśnie do tej pory wydawało mi się to banalne ale dzisiaj zostałem zaskoczony . Podłączam tak jak piszesz i niestety nie gra :)
Co prawda nie wiem co można ustawić w ustawieniach TV i ampli .
 
Ostatnia edycja:

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Naprawdę? Żadna z możliwych kombinacji nie daje upragnionego dźwięku? No to faktycznie, zagadka. ;)
Jednak uważam, że to kwestia ustawień. Nie znam tych urządzeń, więc nie pomogę.
 

bogrobert

New member
Okazało się że nie tam wtykam gdzie powinno być , nigdy tak nic nie podłączałem :) ale okazuje się że człowiek ciągle się uczy jak (nie)nasz P..... ;)
 
Do góry