Analog ?

Liter1979

Member
Bez reklam
Witam Panowie. Mam pytanko odnośnie podłączenia kilku sprzętów tzn. chodzi mi głównie o Xbox, Oppo 203 i Onkyo Ta Rz 800. Oppo ma wejście hdmi - czy jest sens podłączyć pod nie Xbox,a ? Chodzi mi głównie o dźwięk (np. Spotify który obsługuje konsola, a Oppo już nie) Oppo ma również wyjścia analogowe - czy jest sens podpiąć je pod amlituner ? Wtedy spotify idzie z Xboxa do Oppo poprzez hdmi, z Oppo po analogu do Onkyo - jest sens ? Po co właściwie Oppo ma analog 7.1 ? Czy jest sens podłączyć Oppo jednym wyjściem hdmi do tv (video) natomiast drugim do amplitunera (audio) Podsumowując : jak najlepiej podłączyć wszystko razem - Tv, Xbox One S, Oppo 203 i Amplituner Onkyo Tx Rz 800, biorąc pod uwagę wszystkie wyjścia i wejścia hdmi oraz analog we wszystkich urządzeniach ?
 

Dingo

Member
Mam pytanko odnośnie podłączenia kilku sprzętów tzn. chodzi mi głównie o Xbox, Oppo 203 i Onkyo Ta Rz 800.

Mam rozumiec ze masz na mysli Onkyo TX-RZ800. Najprostrzym i (moim zdaniem) najbardziej rozsadnym rozwiazaniem w tej konfiguracji bedzie polaczenie Xboxa i Oppo z Onkyo po HDMI i Onkyo z TV po HDMI.

Oppo ma wejście hdmi - czy jest sens podłączyć pod nie Xbox,a ? Chodzi mi głównie o dźwięk (np. Spotify który obsługuje konsola, a Oppo już nie)

To polaczenie nie ma najmniejszego sensu. Do czego chcialbys wykorzystywac Oppo podczas odsluchu muzyki ze Spotify? Jesli uzywasz (uruchamiasz) Spotify na Xboxie dzwiek po HDMI wysylany jest do Onkyo i dalej do kolumn. Dodatkowo - twoje Onkyo obsluguje Spotify premium- poza Xboxem mozesz odtwarzac muzyke ze Spotify z telefonu, tabletu czy innego przenosnego urzadzenia bezposrednio na Onkyo.

Oppo ma również wyjścia analogowe - czy jest sens podpiąć je pod amlituner ? Wtedy spotify idzie z Xboxa do Oppo poprzez hdmi, z Oppo po analogu do Onkyo - jest sens? Po co właściwie Oppo ma analog 7.1 ?

Nie ma sensu - zwlaszcza w kinie domowym. Korzystajac z wyjscia analogowego tracisz wsparcie wszystkich cyfrowych sciezek typu Dolby Digital Plus, Dolby True HD czy DTS HD. Dzwiek w tym formacie przesylany jest jedynie przez HDMI. Wyjscie analogowe w Oppo wykorzystywane jest gdy chcesz korzystac z wbudowanego w Oppo DACa. Twoje Onkyo tez ma DACa - odpowiedz na pytanie ktory z nich lepiej daje sobie rade pozostawiam tobie. Ja sugeruje uzycie DACa w Onkyo.

Czy jest sens podłączyć Oppo jednym wyjściem hdmi do tv (video) natomiast drugim do amplitunera (audio).

To polaczenie wykorzystuje sie jedynie gdy posiadasz TV 4k a twoj ampli nie przetwarza 4k. Wowczas wysylasz obraz 4k bezposrednio na TV przez HDMI primary a dzwiek przez HDMI Audio do ampli w celu wykorzystania potencjalu Onkyo. Twoj ampli Onkyo przetwarza obraz w 4K wiec to polaczenie nie ma sensu.

Podsumowując : jak najlepiej podłączyć wszystko razem - Tv, Xbox One S, Oppo 203 i Amplituner Onkyo Tx Rz 800, biorąc pod uwagę wszystkie wyjścia i wejścia hdmi oraz analog we wszystkich urządzeniach?
Patrz punkt 1.
 
Ostatnia edycja:

Liter1979

Member
Bez reklam
Mam rozumiec ze masz na mysli Onkyo TX-RZ800. Najprostrzym i (moim zdaniem) najbardziej rozsadnym rozwiazaniem w tej konfiguracji bedzie polaczenie Xboxa i Oppo z Onkyo po HDMI i Onkyo z TV po HDMI.



To polaczenie nie ma najmniejszego sensu. Do czego chcialbys wykorzystywac Oppo podczas odsluchu muzyki ze Spotify? Jesli uzywasz (uruchamiasz) Spotify na Xboxie dzwiek po HDMI wysylany jest do Onkyo i dalej do kolumn. Dodatkowo - twoje Onkyo obsluguje Spotify premium- poza Xboxem mozesz odtwarzac muzyke ze Spotify z telefonu, tabletu czy innego przenosnego urzadzenia bezposrednio na Onkyo.



Nie ma sensu - zwlaszcza w kinie domowym. Korzystajac z wyjscia analogowego tracisz wsparcie wszystkich cyfrowych sciezek typu Dolby Digital Plus, Dolby True HD czy DTS HD. Dzwiek w tym formacie przesylany jest jedynie przez HDMI. Wyjscie analogowe w Oppo wykorzystywane jest gdy chcesz korzystac z wbudowanego w Oppo DACa. Twoje Onkyo tez ma DACa - odpowiedz na pytanie ktory z nich lepiej daje sobie rade pozostawiam tobie. Ja sugeruje uzycie DACa w Onkyo.



To polaczenie wykorzystuje sie jedynie gdy posiadasz TV 4k a twoj ampli nie przetwarza 4k. Wowczas wysylasz obraz 4k bezposrednio na TV przez HDMI primary a dzwiek przez HDMI Audio do ampli w celu wykorzystania potencjalu Onkyo. Twoj ampli Onkyo przetwarza obraz w 4K wiec to polaczenie nie ma sensu.


Patrz punkt 1.

Dzięki za szczegółową odpowiedź !!! :)
 

Dingo

Member
Nie ma sprawy. Patrzac na twoja sygnature - masz jeszcze N-ke do podpiecia. Rowniez przez HDMI do Ampli Onkyo - tylko nalezy pamietac o ustawieniu przepuszczania dzwieku i obrazu w trybie standby ampli - aby moc ogladac telewizje bez koniecznosci wlaczania ampli.
 

Liter1979

Member
Bez reklam
Nie ma sprawy. Patrzac na twoja sygnature - masz jeszcze N-ke do podpiecia. Rowniez przez HDMI do Ampli Onkyo - tylko nalezy pamietac o ustawieniu przepuszczania dzwieku i obrazu w trybie standby ampli - aby moc ogladac telewizje bez koniecznosci wlaczania ampli.

Muszę zmienić sygnature - nka to już historia. Teraz mam cyfrowy Polsat, moduł w tv bez żadnego dekodera... Ale dzięki za radę ;)
 

Liter1979

Member
Bez reklam
Jeszcze jedna rzecz przyszła mi do głowy jeśli chodzi o Kodi w Xbox - czy obraz lepiej przetworzy amplituner czy Oppo ? A może nie ma to żadnego znaczenia ?
 
Do góry