Wzmacniacz stereo podłączenie do Amplitunera

lucyfer666

New member
Witam
Czy ktoś się orientuje jak to ze sobą scalić?
Kolumny mam podpięte pod wzmacniacz Onkyo 9755, obok mam amplituner Onkyo 838
Stream box (himedia q5 pro) mam podpięty do amplitunera przez HDMI.
Czy jest jakiś sposób żeby nie przepinać kabli z ampli do wzmacniacza co chwilę?
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Nie, w amplitunerze to jest wyjscie na koncowke mocy.

Wzmacniacz wtedy przelaczasz aby dzialal w jednym z dwoch trybow.
Koncowka mocy wtedy zadne funkcje przedwzmacniacza nie dzialaja a glosnoscia steruje ampli. Sygnal audio idzie z ampli.
Drugi tryb wzmacniacza czyli dziala przedwzmacniacz i sluchasz np. Podpietego CD do wzmaka. Sygnal z ampli wtedy nie dziala.

Poczytaj w instrukcji swojego wzmacniacza.
 

lucyfer666

New member
Nie, w amplitunerze to jest wyjscie na koncowke mocy.

Wzmacniacz wtedy przelaczasz aby dzialal w jednym z dwoch trybow.
Koncowka mocy wtedy zadne funkcje przedwzmacniacza nie dzialaja a glosnoscia steruje ampli. Sygnal audio idzie z ampli.
Drugi tryb wzmacniacza czyli dziala przedwzmacniacz i sluchasz np. Podpietego CD do wzmaka. Sygnal z ampli wtedy nie dziala.

Poczytaj w instrukcji swojego wzmacniacza.

A czy w ampli muszę coś przestawiać żeby chodził w takim trybie?
Z praktycznego punktu widzenia które urządzenie wtedy mam włączyć pierwsze wzmacniacz i ustawić go w tryb końcówki czy ampli, a potem wzmacniacz w tryb końcówki czy to ma znaczenie w sensie kolejność włączenia?
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
W ampli chyba nic nie przelaczasz. Bynajmnie ja u siebie nic nie ustawialem. Ampli Marantz.

We wzmacniaczu tylko masz gdzies guzik do zalaczania tego.
Fachowo chyba koncowki mocy najpierw sie wylacza a ostatnie zalacza (koncowke czyli wzmacniacz). Ale ja nie zwracam uwagi na kolejnosc i zalaczam w zaleznosci ktory pilot pierwszy znajde.
 

Dingo

Member
Mam sprzęt połączony jak poniżej. Głośniki frontowe podłączone tylko do wzmacniacza stereo. W trybie kina domowego aby zasilić fronty muszę włączać wzmacniacz i przed wzmacniacz. Czy jest możliwość włączenia przedwzmacniacza przez wysłanie sygnału na jedno z jego wejść (line2 w moim przypadku)?

W praktyce aby oglądać film na KD wykorzystując fronty podłączone do wzmacniacza stereo muszę z pilota włączyć przedwzmacniacz, który inicjuje wzmacniacz przez 12V trigger. Moje pytanie to czy jest jakaś możliwość aby włączyć wszystkie urządzenia jednym kliknięciem pilota? Chciałbym aby w poniższej konfiguracji wszystkie 3 klocki (Ampli, przed wzmacniacz i końcówka mocy) włączały się po zainicjowaniu Ampli.

AV_to_PreAMP_zpsnem9xgiz.jpg
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Masz kilka opcji.
1 pilot Logitech Harmony. Odpali ci co chcesz i jak chcesz. Ja tak mam.
2 jesli masz ampli Marantza to moze w smart select mozna dodac Onkyo P3000r.
3 wlaczac jak to robisz dotychczas.

Problemem jest to ze Onkyo P3000r nie ma wejscia na trigera jest tylko wyjscie.
 
Ostatnia edycja:

Dingo

Member
Dzieki za odpowiedz Snikers.

Jeszcze jedno: nie orientujesz sie jaki w jakim celu wykorzystywany ma byc optyk na powyzszym polaczeniu - Digital Optical OUT z P3000 do Digital Optical IN na ampli ??

Polaczenie to wedlug mnie nie ma za bardzo senu. Material wysylany przez DO z P3000 bedzie w stereo. Stereo (fronty) natomiast nie sa podlaczone do ampli. Jednym sensownym trybem do wykorzystania tego polaczenia moglby byc odsluch w trybie stereo na wszystkich glosnikach podlaczonych do ampli ('All Channel Stereo') za zrodla podlaczonego do P3000 - na przyklad gramofonu. A moze jest cos jeszcze o czym nie wiem?
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Moj kumpel wykorzystuje Optyka out do innej rzeczy i juz juz ci to wyjasniam.
Z konta qubuza na 1 kompie streamuje muzyke w Hi Res do Onkyo P3000r przez USB a Onkyo P3000r optykiem do karty dzwiekowej do drugiego kompa i nagrywa chyba Sound Forge i robi FLACi Hi Res.

Tak samo mozesz tego optyka podlaczyc do ampli i Hi Res bedzie lepiej gral niz bezposrednio do ampli.
 

popej

New member
Material wysylany przez DO z P3000 bedzie w stereo
Prawdopodobnie na DO jest kopia sygnału z wejścia cyfrowego i być może formaty wielokanałowe przechodzą bez naruszenia. PCM na wejściu cyfrowym obsłuży preamp + wzmacniacz stereo a dla DD trzeba przełączyć na układ amplitunera. Ale nie wiem, czy można jednocześnie wybrać line-in i wejście cyfrowe, jeżeli nie, tu układ nie ma sensu.

Nie masz problemów z ustawianiem głośności frontów?
 
Ostatnia edycja:

Dingo

Member
Nie masz problemów z ustawianiem głośności frontów?

Jeszcze nie dotarlem do etapu kalibracji, gdyz dopiero wczoraj sprzet do mnie dotarl i na goraco staram sie ogarniac kolejne tematy.

Na pewno bede korzystal z trybu THROUGH na LINE2 IN w P3000 dzieki czemu glosnosc na wzmacniaczu bedzie kontorlowana z poziomu ampli w trakcie korzystania z KD. Jak pojawia sie problemy w tym temacie to napewno bede chcial sie poradzic bardziej doswiadczonych uzytkownikow tego forum ;)
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Nie zwróciłem uwagi, że jest taka możliwość. To rozwiązuje problemy z regulacją głośności dla KD.
Witaj w klubie. Ja tez dopiero sie dowiedzialem jak zobaczylem taka konstrukcje u Drunka.
Potem dryndnolem do kumpla co tez ma P3000 + M5000 i tez to potwierdzil.
Sam mam M5000 i myslalem nad dolozeniem P3000 ale nie mialem pomyslu jak to polaczyc.
Teraz wiem a szkoda bo widywalem P3000 po 600 - 700 funtow.
 

listek2000

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ostatnia edycja:

listek2000

Klub HDTV.com.pl
VIP
Poradzilem sobie. Na logike wpialem kolumny do wzmacniacza.
Potem cinche z pre-out front w amplitunerze do wejscia line1 in we wzmacniaczu.
Brak zadowolenia z tego rozwiązania :( system gra cicho, wzmacniacz stereo trzeba konkretnie nienaturalnie podkręcić żeby w miarę glosno gral.
Coś go ogranicza - dusi, no i w dodatku wzmacniacz nie gra "sam w sobie" tylko przejął wszystkie ustawienia equalizera z amplitunera. Myślałem ,ze ten pre-out to jest taki przestrzał bez ingerencji?
Albo zle to podpiąłem? Albo zostaje Beresford TC7220?
 
Do góry