Strona główna Ostatnie testy Nasze Zestawy Kanały 4K Próbki HD Forum
Rejestracja Regulamin Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz wszystkie fora jako przeczytane

Jak podłączyć X + Y + z +...wszelkie pytania związane z podłączaniem sprzętu

Wróć HDforum > Audio > Jak podłączyć X + Y + z +... > Pioneer VSX-416 - Dźwięk dolby z telewizora po coaxialu
Odpowiedz

Junior Member

Meldunek: Jul 2017
30-07-2017, 13:22
Domyślnie Pioneer VSX-416 - Dźwięk dolby z telewizora po coaxialu

Witam wszystkich,

Posiadam stary amplituner Pioneer VSX-416, który nie ma HDMI. Jestem obecnie na etapie kupna telewizora i chciałbym go podłączyć z amplitunerem i cieszyć się dźwiękiem w dolby. Rzecz w tym, że ampli ma 2 złącza cyfrowe: 1x Coaxial i 1x Toslink. Po podłączeniu dźwięku po optyku nie jest wykrywane żadne urządzenie, natomiast po coaxialu wszystko działa jak powinno. Posiadam również dekoder cyfrowej telewizji z wyjściem optycznym, przez co nie jestem w stanie połączyć go z amplitunerem. Myślę, że gniazdo optyczne jest w jakiś sposób uszkodzone, dziwna kwestia, że próbując poprzez konwerter zamieniający sygnał optyczny na elektryczny i podłączając przez coaxial również brak efektu. (Kable jak i konwerter są sprawne bo na głośnikach komputerowych z dekoderem wszystko działa (Logitech Z-5450). Myślałem więc, żeby telewizor podłączyć z dekodera cyfrowej TV po HDMI, a następnie TV z amplitunerem po coaxialu. Tylko telewizorów posiadających wyjście coaxialne jest baaardzo mało, na dodatek nie mogę znaleźć TV z coaxialem, który posiada możliwość odtwarzania DD. Moje pytanie brzmi: czy da się w jakiś sposób uzyskać dolby digital na ampli przy połączeniu: Dekoder -> HDMI -> TV -> coaxial -> amplituner? Czy jeśli TV nie wspiera DD, to nie ma opcji, żeby niezdekodowany dźwięk DD przesłał z dekodera do amplitunera w takim połączeniu?

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam serdecznie,

Marcin.
Odpowiedź z Cytatem
Madextreme jest offline
reklama

Meldunek: Feb 2005

Klub HDTV.com.pl

Meldunek: Jul 2006

30-07-2017, 17:23
Domyślnie

Rzecz w tym, że ampli ma 2 złącza cyfrowe: 1x Coaxial i 1x Toslink. Po podłączeniu dźwięku po optyku nie jest wykrywane żadne urządzenie, natomiast po coaxialu wszystko działa jak powinno.

Może w menu Pioneera trzeba przypisać ; optyka ; do telewizora ?
Odpowiedź z Cytatem
jędrzejj 1957 jest offline
Junior Member

30-07-2017, 22:30
Domyślnie

Hej dzięki za wskazówkę. Przejrzę jeszcze raz wszystkie ustawienia wejść i dam znać. Szczerze mówiąc dawno tam nie zaglądałem i może faktycznie tu jest problem. Cały czas mnie zastanawia czemu konwerter nie zadziałał na tym ampli.
Odpowiedź z Cytatem
Madextreme jest offline
reklama

Junior Member

01-08-2017, 22:51
Domyślnie

Po ponownym przestudiowaniu instrukcji dopatrzyłem się czegoś, na co wcześniej nie zwróciłem uwagi. Było tam napisane, że jeśli do jednego gniazda cyfrowego zostanie przypisane jakieś urządzenie (np. TV) to drugie gniazdo przełączy się na tryb "off" jeśli miało takie samo ustawienie. Tak się musiało stać w tym przypadku. Zmyliło mnie, że wychodziło światło z gniazda optycznego, więc myślałem, że jest aktywne. Jeszcze raz dzięki jędrzejj 1957 za wskazówkę! Temat można zamknąć.

Ostatnio edytowane przez Madextreme ; 01-08-2017 o 22:55
Odpowiedź z Cytatem
Madextreme jest offline
reklama

Odpowiedz

Tagi
coaxial, dolby digital

Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania