Połączenie Bi-amp Marantz sr7010 z Monitor Audio Bronze Bx6 problem

tomala606

New member
Witam

Mam pewien problem i prosiłbym o pomoc
Posiadam amplituner Marantz sr7010 głośniki w 7.1 z frontami Monitor Audio Bx6 połączonymi bi-wire
Przewodów używam takich jakie mi zostały po okablowaniu domu Alphard Da Vinci 2x4mm
Nie są jakieś super ale ze stereo w tym układzie byłem bardzo zadowolony

Naczytałem się dużo na ten temat że bi-amping poprawi brzmienie ale odniosłem niestety odwrotny efekt :/
Powiem tak że między zwykłym podłączeniem a bi-wire nie dostrzegłem jakiejś różnicy i się spodziewałem że po bi-amp będzie podobnie a wyszło że grają jak jakieś inne kolumny diametralnie inaczej :)

Może tak mają grać przez Bi-amping może się do tamtego brzmienia przyzwyczaiłem ale po mojemu teraz jest płycej i gorzej :/
Nie wiem czy źle coś podłączyłem , sporo czytałem i ustawiałem wszystko według instrukcji ale kolumny zaczęły mi grać jakby "ciszej i płycej" Bass spadł baaaaardzo mocno (może był trochę za duży i tak się już przyzwyczaiłem? ) ale myślałem że dzięki temu wysokie tony będą jeszcze ostrzejsze a jest odwrotnie
Moje ulubione wokale teraz brzmią mi słabiej, zupełnie inaczej nie wiem jak to opisać nie ma takiego "darcia gardła" nie wchodzą tak wysoko jak wcześniej

Czy to jest kwestią że wcześniej grało to nie naturalnie i się tak przyzwyczaiłem ?

Kable i ustawienia zostały te same wcześniej był bi wire na nich
Pod fronty podłączyłem H pod front wide/height2 L z głośników (później zrobiłem odwrotnie a jeszcze później użyłem wyjścia height1 zamiast wide/height2 w ustawieniach amplitunera oczywiście zmieniłem i nie przyniosło to żadnej zmiany)

W ustawieniach amplitunera mam
tryb przypisania : 7.1 kan. (bi-Amp) tak jak mam (wcześniej było 7.1)
głośniki dla bi-amp : front wide/ height 2 (lub height1 jak zmieniłem)
Podłogowe
układ : 5kan. + ST
Wysokość :
górne głośniki - brak
głośnik Dolby - brak
Reszta jest tak jak było ustawione , wielkości głośników odległości itd nic nie zmieniałem


P.S
Podłączenie kabli sprawdzałem z instrukcji marantz oraz innych podłączeń bi-amp z internetu więc zdaje mi się że nie mogłem popełnić jakiegoś głupiego błędu
 

tomala606

New member
Sprawdzałem już chyba wszystko
Dochodzę do wniosku że tak ma być a poprostu przyzwyczajony jestem do poprzedniego brzmienia :)
Tak dużej różnicy się nie spodziewałem
Żona powiedziała że popsułem głośniki :D więc to nie tylko ja sądzę że jest gorzej
Może przy bi-ampingu kable trzeba dać lepsze ?
Może ktoś tutaj miał do czynienia z tymi głośnikami podpowie czy to ja mogłem namieszać coś przy podłączeniu
Może przyzwyczaiłem się do innych dźwięków (mikserem się nie bawiłem starałem się słuchać muzyki bez ingerencji)

Posłucham jeszcze z tydzień- dwa jak nic się nie zmieni to wrócę na bi-wire po mojemu fajniej to grało
 

RAF1977

Banned
A zrobiłeś kalibracje po zmianie na biamp?
Ja mam fronty na biamp ale nie z sr7010 tylko z końcówki mocy mm8077 i różnica na plus bardzo duża.
 

tomala606

New member
A fronty masz też Monitor Audio bx6 czy jakieś inne?
Drugi raz kalibracji nie robiłem uznałem że wszystkie odległości, opóźnienia itd. zostają te same a na samą barwę ona nie wpłynie
I później nie pomyślałem już o tym :)
 
Do góry